Günbatımında, sahilde duran bir adam.

Etrafıma baktığımda sosyal becerisi yüksek, yakışıklı ve paralı erkeklerin bile kız arkadaş bulma konusunda başarısız olduklarını görüyorum. Sayfamıza ve özelden gelen sorulara kulak kabartınca bu dertten muzdarip azımsanamayacak bir kesim var. Her birinin de kendince farklı sebepleri var. Ben bu durumu biraz ölüme benzetiyorum. Ölüm tektir ama yüzlerce farklı sebebi vardır ya, onun gibi. O yüzden biri ölünce dümdüz “öldü” demeyiz. Trafik kazası deriz, kalp krizi deriz. Erkekler de “Kız arkadaş bulma konusunda yeteneksizim.” demek yerine. “Abi Türkiye’deki  kızlar Kezban, git bak Rusya’ya hiç öyle mi?” diyorlar.

Aslında ben bunun nedenini dört başlık altında çok net görebiliyorum. Biliyorum, şu an The Redpill’ciler gözlerini kısarak uzaklaşıyor. Bu yazıda The Redpill öğretilerini tekrarlamak yerine şu basit konuya açıklık getireceğiz. Kız arkadaş bulma konusunda erkeklerin yaptığı dört büyük hata nedir?

  1. Kız Arkadaş Bulma Konusunu Takıntı Haline Getirmek
  2. Kız Arkadaş Bulmak için Acele Etmek
  3. Kafa Dengi Kız Arkadaş Bulmak için Çabalamak
  4. Kız Arkadaş Bulduğunda Mutluluğa Ereceğini Sanmak

Kız Arkadaş Bulma Konusunu Takıntı Haline Getirmek

Erkeklerin kız arkadaş bulma konusunda ilk yaptıkları hata takıntıdır. Bilirsiniz, erkeklerin ilk okuldan lise son sınıfa kadar takıldıkları bir balta grubu vardır. Grup üyeleri zamanla ortamdan soyutlanmaya başlar. Tahmin ettiğiniz üzere sevgili yapan eleman bir süre sonra bu gruba gelmez olur. Grubun parçaları ayrıla ayrıla geriye küçük bir “sap” topluluğu kalır. Evet, onlar tahmin ettiğiniz üzere geleceğin daimi saplarıdır.

Şimdi geride kalanların psikolojisini bir düşünün. Çocukluk arkadaşları bir bir gidip kız arkadaş buldu ama onlar hep yalnızdı. Lise bitti, üniversiteye gelindi ama değişen bir şey olmadı. Başlarda bu durum onlara normal gibi görünse de lise, üniversite ve iş hayatı derken strese girmeye başladılar. Böylece ilk takıntı ortaya çıkmış oldu, yalnız kalma korkusuyla ilişki aramak…