Kız Arkadaş Bulma Konusunda Yapılan Hatalar (4/7)

Kafa Dengi Kız Arkadaş Bulma

Orta yaşlı bir adam birasını içerek etrafa bakıyor.

Erkeklerin hayal dünyalarının ucu bucağı yoktur. Hemen hemen her erkeğin bir dönem kafa dengi kız bulma hayali olmuştur. Ben size kendimden ve arkadaş çevremden örnek vereyim. Herkesin arabeskçi olduğu bir dönem biz metalci takılan bir klana mensuptuk. Düşünün Ankara’da değiliz, İstanbul’da değiliz. Kimsenin haritada bile yerini bilmediği bir ilçedeyiz. Bizimle aynı zevkleri paylaşacak hemcinslerimiz bile yokken biz kafa dengi bir kız arkadaşın hayaliyle yaşıyorduk.

Zaman ve Mekan Şuursuzluğu

O zamanlar internet gibi araçlar yoktu. Kimse de çıkıp bize: “E be sığırlar, siz kimsiniz?”, “Nerede yaşadığınızdan haberiniz var mı?” demedi. Biz de haliyle olmayacak hayallerin birgün gerçekleşeceği umuduyla büyüdük. Çünkü çevremizde bunun örneklerini görüyorduk. Adam metalciydi ama o da nesi? Metalci bir kız arkadaşı var! Nasıl olur? Dahası da var.

İnternet bize farklı dünyaları göstermeye devam etti. Pokemon seven kız arkadaş. RPG seven kız arkadaş, bilgisayar oyunu seven kız arkadaş. Evet! Yer kabuğu üzerinde bunların da mümkün olabileceğini keşfettik. Peki bunları görünce umutlanıp çalıştık mı? İki satır yazı okuduk mu? Kendimizi geliştirdik mi? Tabii ki hayır! Bu sefer de kaderimize lanet etmeye başladık. Eğer İzmir’de yaşasaydık, İstanbullu olsaydık böyle kızlarla tanışıp onlarla bir ömür mutlu olabilirdik. (He canım he! Olurdun.)

Ama biz kimsenin bilmediği lanet bir ilçede tıkılıp kalmıştık. Her zaman yaptığımız şeyleri yaptık. Evet, bir ok yapmadık ve suçu çevremizdeki kızlara attık. Bir süre sonra zaten buna alıştık. Hatta milleti birbirimize şikayet edip aşağılamak aşırı tatlı gelmeye başlamıştı. Zamanımızın en şuursuz vakit kayıplarından biriydi bu. Hatırlaması bile acı verici. Neyse ki biz bunları yaparken lisedeydik. Ne yazık ki yaşı yirmi beşi geçip halen bu kafada olanlarınızı görüyorum. Yapmayın. Çünkü olaylar sizin düşündüğünüzden çok daha farklı.