Trip Atmak Nedir? Trip Atan Birine Nasıl Davranılmalı? (2/3)

Kadınlar Ne İster?

Kadınlar ne ister, diye derin derin düşünen erkekler var. Onlar medyaya kurban gitmiş erkeklerdir. Kadınları asla anlayamayacakları yalanı, medya organları tarafından her defasında yüzlerine çarpılır. Kadınları anlamanın kitabı caps’ini görmüşsünüzdür. Bunlar gibi binlercesi, her an her saniye ekranlarımızda dolanır. Medyadan Neden Uzak Durmalıyız? başlığında bunu daha detaylı incelemiştik.

Kızıl saçlı bir kız ormanda geziyor.

Medya bilinçaltımıza, sürekli olarak “Kadınları anlayamayacaksınız!” mesajı sokar. Kadınlar da aynı şekilde onları anlayamayacağımızı söylerler. Fakat tabii ki de bu bir yalan. Yeterince okursanız ve tecrübe edinirseniz, kadınları anlayabildiğinizi göreceksiniz. Kadın doğasını çözmeye başladığınızda ise ipler sizin elinize geçecek. “Gerçek aşk yokmuş, hayatımız yalanmış!” şeklinde sinirlenmek yerine bu dezavantajı bir avantaja çevirin. Bırakın, kadınlar onları anlamadığımızı düşünüp sinirlensinler. İnsan doğasını bilmek sizi yıkık moddan kurtarır.

Kız Arkadaşın Yeni Biriyle Tanıştığını Söylerse Ne Yaparsın?

Kadınların sizi sürekli test ettiğini artık biliyorsunuz. Sizleri sorularıyla, davranışlarıyla ve onlara verdiğiniz tepkilerle, sürekli teste tâbi tutarlar. Bu testlerin ne zaman ve nerede geleceğini kestiremezsiniz.

Birden bire ağlamaya başlayan bir kadının karşısında nasıl tepki verirdiniz? Sevgilinize çok zengin bir çocuğun Instagram’dan DM attığını öğrenseydiniz ne derdiniz? Bunlar birçok erkeğin çuvalladığı oldukça zor sınavlardır. Yapmanız gereken şey şudur; ‘’Aaa ne kadar cool çocukmuş. Neden cevap verip buluşmaya gitmiyorsun.’’ Bazılarınız “Oha!” dediğini duyar gibiyim.

Evet. Kadınlar, onları ne kadar umursadığınızla değil, ne kadar umursamadığınızla ilgilenirler. Bu örnekteki tavrınız, seçeneği bol bir alfa erkek tavrıdır. Flörtünüzün ilk aklına gelen şey “Neden bu adam da diğerleri gibi kıskanıp ortalığı yıkmıyor?” olacaktır. Bunu yapabilmek için de okumanız, çalışmanız ve olayları geniş çerçeveden görebilmeniz gerekir. Çünkü taklit ustası bir delta erkek de kadınlara karşı bu tavrı sergileyebilir. Fakat yanlış yerde ve yanlış zamanda bunu yapacağından, o zengin çocuğun ekmeğine yağ sürmüş olur. İçinde bulunduğunuz durum ve zamanlama çok önemlidir.

Kız arkadaşınız size ”Bugün okulda Batuhan diye bir çocukla tanıştık, çok komikti ya.” derse, ne diyeceğinizi biliyor musunuz? Bu tuzaklı sorunun doğru cevabı nedir? Ne tür bir cevap verirseniz, sınavı kurtarırsınız artık tahmin ediyorsunuzdur. Gelin cevabı birlikte bulalım:

Eğer anında kendinizi kaybedip ona kızarsanız, testten kaldınız demektir. Yapmanız gereken şey sakin bir şekilde cevap vermek. Asla ‘’Kim o Batuhan!’’ diye bir çıkış yapmamak. Sesinizi yükseltmeyin. Yüksek ses kadınlara özgü bir özelliktir. Onlar etrafı dağıtır. Ortalığı yatıştıran ve onları sakinleştiren siz olmalısınız. Anlayacağınız, tonlamanıza dikkat ederek kız arkadaşınız Batuhan ile değil de Banu ile tanışmış gibi konuşacaksınız. Yani sakin olun. Evet, bunu yapmanız çok zor. Ama zamanla alışırsınız. Merak etmeyin.