Ayna karşısında trip atmak.

Trip atmak; toplumda sıkça rastladığımız, sinir bozucu bir davranış biçimidir. Bir sorunu açıkça tartışıp çözmek yerine, karşıdakinden anlayış beklemektir. Bu tavır; çözüm bulmayı geçtik, sorunları daha da büyütüp kavgaya dönüştürür. Bu yüzden bu konuyu ciddiyetle ele almak ve titizlikle analiz etmek gerekir.

Trip atmak, yaş ve cinsiyet ayırt etmez. Her insan zaman zaman bu davranışı sergileyebilir. Fakat kadınlar bu hislere daha sık kapıldığı için “Tribi kadın atar.” şeklinde etiketlenmişlerdir. Evet, toplumun bu düşüncesi pek yanlış sayılmaz. Kadınlar gerçekten de trip atmayı bir silah gibi kullanabilirler. İşin ilginç tarafı ise çoğunun niyeti kötü değildir. Bunu bir refleks olarak yaparlar.

Bu anlaşılmaz absürt durum pek çok dizi ve filme de konu olmuştur. Erkeklerin kafasındaki en büyük soru işareti, kadınların neden durduk yere işleri yokuşa sürdüğüdür. Kadınların trip atmaktaki amaçları nedir? Neden durup dururken sorunlar çıkarırlar? Bir türlü anlayamamışlardır.

2000’li yılların başlangıcında kadınların bu davranışı, erkekler için büyük bir sırdı. Ancak günümüzdeki bilimsel gelişmelerle ve evrim teorisinin ışığıyla, insanın davranış şablonu büyük ölçüde çözüldü. Bu makalemizde kadınlarda en sık görülen davranışı olan “trip atmak” eylemini detaylandıracağız. Bu eyleme namıdiğer shit test de diyebiliriz.

Trip Atmak ve Shit Test Nedir?

Shit test; kadınların psikolojik baskı yaratarak, erkeklerin zihin gücünü sınadıkları testlere denir. Erkeklere bilinçli veya bilinçsizce çeşitli sorunlar çıkartarak, onların vereceği tepkileri ölçerler. Toplumda, bu davranış şekline trip atmak denir.

Trip atmak, aynı zamanda derdini açıkça söylemeyip, karşıdaki kişinin zihnini okumasını beklemektir. Dolayısı ile trip karşılayıcı erkek güçlü biri değilse, sinirden çılgına dönecektir. Böylece dişi, en ilkel yoldan erkeğinin mental zayıflıklarını değerlendirebilecektir.

Ayrıca trip atmak, günümüz şartlarını göre devamlı suretle evrilir. Artık erkeğin kas gücü yerine, zihinsel gücü ona güç ve başarı getirdiği için, erkekte gücü belirleyen şey dayanıklı bir beyindir. Bu yüzden trip atmak, erkeğin zihinsel dayanıklılığını ortaya çıkaran en etkili yöntemdir. Böylece dişi, karşısındaki erkeğin ona layık olup olmadığını anlayabilir.