Siyah Hap Nedir? (2/2)

PUA Sonrası Siyah Hap

Ne diyorduk? Çare aramak değil mi? Evet, “Incel’ler müzmin bekarlıklarından kurtulmak için her yolu denerler.” demiştik. Tabii ki en saçma, en aptalca ve en işe yaramaz yöntemleri kullanırlar. Örneğin:

PUA Taktikleri ile kız tavlamaya çalışan bir incel. Yanındaki kıza şirinlik yapıyor.
 • Kadınların onlara acıyıp şefkat göstereceklerini umarak, yaşadıkları olumsuz olayları, en ince detayına kadar anlatmak.
  (Evet, acırlar ama daha ilerisi olmaz. Olamaz.)
 • Birazcık yüz bulduklarında kadınları kendilerine benzetme çalışmak. Onların hiç ilgilenmediği tuhaf zevkleri onlara aşılamayı görev edinmek.
  (Böyle bir saçmalık anca Spiderman: Far From Home‘da işe yarar.)
 • Çok yakışıklı ve gizemli biri olduğu düşüncesiyle, bir kızın onunla tanışmasını beklemek. Akşama kadar pizzacı köşelerinden milleti kesmek.
  (Eli yüzü biraz düzgün olan incel’ler gerçekten de bunu yapıyor.)
  (Ayrıca bu örnek, Elliot Rodger yazıtlarından alınmış gerçek bir olaydır.)

Tabi bu tür saçma girişimler, hatta girişim bile olamayacak kapasitede saçma hareketler sonuç vermez. Başarısızlık yaşandığında da hepimizin yakından şahit olduğu eylemlere başvururlar. Nedir o? Tabii ki de internet üzerinden kadınlara nefret kusmak…

(bkz: Kadın Düşmanı Olmak)

Bu süre zarfında depresyonlara girilip çıkılmış, oldukça yıpranılmıştır. Düşüncelere dalarken o kadar da bilge olmadıklarını fark etmişlerdir. Ukalalik bariyerleri de ciddi hasarlar almıştır. Öyle ki yıllarca “barzo” diye aşağıladıkları Berkecan’lardan yardım isteyecek kıvama gelmişlerdir. Evet, geldikleri bu son durak, PUA oluşumlarıdır. Tüm bu şamatanın başladığı yer…

Hayatları boyunca tüm sosyal rekabetten kaçınmış incel’ler, PUA taktiklerinin onlar üzerinde hiçbir işe yaramayacağından habersizdirler.

PUA taktikleri; kendine bakan, sorumluluk sahibi, hayatını rayına oturtmuş ve tek eksiği kadınlar olan makul erkeğin tamamlayıcı araçlarıdır. Bu sebeple PUA oluşumları, incel’ler için yanlış bir çözümdür. PUA taktiklerini incel’lere öğretmek, daha eline zippo almamış bir veledin kucağına G3 tutuşturmaya benzer. Onlar bu silahı kullanacak kapasitede değillerdir. Aldıkları eğitim, %99 ters tepecektir.

Sokakta rezil olmalı, esnaftan dayak yemeli, kankilerine afişe olmalı bu zorlu savaşın ardından, incel’ler haklı olarak pes edeceklerdir. Bu süre zarfında topluma ve kadınlara karşı içlerinde biriken öfke de katlanarak artacaktır. Sadece bununla kalsa iyi. Belli başlı yanlış düşünceler de bu süreçte zihinlerine iyice kazınacaktır.

“Bir erkek Brad Pitt’in gençliği gibi değilse, kadınlar ona asla bakmaz. PUA Grupları yalancı!

Aslında hepimiz böyleyiz. Önce deneriz, olmaz; sonra kullanım kılavuzuna bakarız. Yanlış eğitimle cepheye salınan gazi incel de öyle yapar. PUA’dan vazgeçip kırmızı hapa yönelir. Lakin, gerçeklerini yükünü kaldıramayacak kadar örselenmiştir. Peki neden?

Çünkü onlar, hayatları boyunca mavi hap mitlerine sadık kalmışlardır. Onlara sunulan dünyada; bir mavi haplının kimliği, benliği ve gerçekten ne istediği söz konusu bile değildir. Tek tesellileri, mavi hapın onlara sağlayacağı “ebedi hazlar”dır. (Aşk, sevgi, evlilik, çocuk vb.) Anlaşıldığı üzere, bu gençlerin kadınlara olan saplantıları tesadüf değildir. Başlı başına varoluş sebepleri kadınlardır. Varsa yoksa kadınlar ve onlara tattıracağı cennetsi hazlar vardır. Çalışmaktan yorulduklarında, kurallardan bıktıklarında, gerçekleri sorguladıklarında bu hazza ulaşamamakla korkutulurlar. Halbuki gördükleri hiçbir şeye hiç sahip bile değillerdir.

(bkz: Mavi Hap Nedir?)

Kırmızı hap gerçekleri ise onlara izletilen bu hayal dünyasını param parça eden bir mermidir. Kırmızı hap, yıllarca izleyip “gerçek” belledikleri canlı yayının fişini çeker. Buradaki kilit nokta; kırmızı hapın bu yayını kesmesi değil, bu yayını kesmek için çok geç kalmasıdır. Halbuki ta en başta bunun yaşanması gerekirdi. Onlara hayatın gerçekleri zamanında gösterilseydi, ne bu katliamları yaparlar ne de kendilerini online oyunlara teslim ederlerdi. Bu süreci erkenden atlatıp normal yaşantılarına dönerlerdi.

Siyah Haplı Erkeğin Özellikleri

 • Siyah haplı erkeğin en dikkat çeken özelliği, nefret yüklü oluşudur. Haklı-haksız davasını sürdürürken, neden nefret ettiğini unutmuş haldedir. Kafayı bozmuş bir NPC izlenimi verir.
  (*NPC: None playable character. Oyunlarda hep aynı metinleri konuşan. Yer yer görev alıp, teslim ettiğimiz, seçilemeyen bilgisayar oyunu karakterine verilen teknik isim.)
 • Hata yaptığı konusunda ikna edilmesi oldukça güçtür. Alanında uzman diplomatlara bile ter döktürür.
 • Siyah haplıların bazısı, gamalığın verdiği ukalalık bariyerine sahiptir. Bu bariyer onu gerçeklerden korur. Tek zayıf noktası, ona anlatılan gerçekleri bizzat deneyimlemesidir. Onda bile bu bariyer kırılmaz, sadece ufak çatlaklar alır.
 • Siyah haplı erkek, sekse giden tek yolun kadınların kontrolünde oluşunu hazmedemez. Bu ödülün kime gideceği konusunda kadının son söz sahibi olması onu deli eder.
  (Adam bildiğin doğaya isyan ediyor.)
 • Kadınların, seks için koyduğu şartları katı, acımasız ve vahşi bulur. Siyah haplıya göre, kadınların çekici bulduğu erkekler aptal, yoz, tiksinç ve barbardır. Kadınlar, onun gibi bir beyefendiyi seçmek yerine en yapılı, en tehlikeli, en girişken ve en baskın azmanlara gitmişlerdir.
 • Siyah haplı erkek, bir nevi komünist cinsel seçilim istemektedir. Utanmasa, “Devlet her erkeğe en az iki kadın istihkakı vermeli.” diyecektir ama söylemeye dili varmaz. Onun yerine, beyefendiliğin verdiği zarafetle uzun paragraflar döşer.
  (Beyefendilik önemli.)
 • Siyah haplı erkek, kadınların duygusal gelgitlerini ve bu bağlamda aldıkları mantıksız kararları ciddiye alır. Kadınlardan erkek gibi düşünmelerini bekler. Dışarıdan bakıldığında, kadın vücuduna sahip bir erkek arayışı içinde gibi görünür.
 • Siyah haplı erkeğin kadın nefreti aşikardır fakat erkeğe olan nefreti pek bilinmez. Aksine erkeklerden de bayağı bir tiksinirler. Hele ki elde edemediği güzel bir kızı, çirkin bir erkeğe kaptırmışsa. İşte o zaman Dördüncü Seviye Super Saiyan moduna geçer.
  (Dua edin de bu moddayken babasının silah deposuna ulaşamasın.)
 • Siyah hap erkeğinin kaynak kodları, mavi haptan gelir. Aslen, eski bir mavi haplıdır. Mavi hap mitleriyle büyütülmüş bir hayalperesttir.
 • İyiliği, güzelliği, adaleti isteyen bir beyaz bir şovalyedir aslında. Bu emeklerinin karşılığında kadınların ilgisini ve sevgisini kazanacaktır.
 • Ne yazık ki benliğine kazınan tüm bu gerçeklik, pembe bir düş dünyasından ibarettir. Gerçek dünyada iyilik, güzellik ve adalet pek azdır. Hele ki doğada adalet hiç yoktur. Sonuçta üremeyi de doğal bir olgu kabul ettiğimizde, cinsel seçilimde adalet beklemek çok abestir.
 • Siyah haplı erkek, kendisi gibi nazik bir beyefendinin ödüllendirilmemesine ciddi anlamda kafayı takmıştır. Kırmızı hap gerçeklerini gördükten sonra hiçbir zaman ödüllendirilmeyeceğini de anmıştır. Bu psikozun yarattığı zihinsel hasar, gün geçtikçe artar. Bir süre sonra tedavi edilemez hale gelir. Halbuki kırmızı hapı ergenliğinde alıp bu süreci erkenden atlatsaydı, boşu boşuna insanları katledip kafasına sıkmazdı.
  (Görüldüğü gibi kırmızı hapın yine sicili temiz. Tüm sorun geç kalmışlığın verdiği yıkım. Geçmişe ağlamak ve pişmanlık.)
 • Tüm bunların sonunda; mavi haplı beyaz şövalyemiz acı gerçekleri tadar. “Bu dünya bana kalmadıysa kimseye kalmasın.” diyerek karanlık tarafa geçer.

Doğa böyle işte genşler. Önünde sonunda hepimiz cinsel seçilimin eleğinden geçeceğiz. Bunda kızacak, gücenecek veya umutsuzluğa kapılacak bir durum yok. Nefretle köşenize çekilip hayattan soyutlanmadan önce bazı gerçekleri kabul edin. Hiç kimse anasının evinde zombi salgınını bekleyen bir gamer olarak ömür çürütmek istemez. Zayıf yönlerinizi kabul edin ve elinizden geldiğince onları güçlendirmeye çalışın. Bir köşeye sinip yalnızlığa küfretmeyin.

Her şeye rağmen hayat bize pek çok seçeneği bir arada sunuyor. Bu da demek oluyor ki siyah hap zindanına düşseniz bile, ipler yine de sizin elinizde. Hiçbir şey %100 başkalarının suçu değil. Bu da demek oluyor ki yaşadığınız dertlerde sizin de parmağınız var. O yüzden vazgeçmeyin. Hayata küsmeyin. Seçeneğiniz çok. Her şeyi düzeltmek sizin elinizde. Hayat geçip gidiyor. Sonra “Kendim ettim kendim buldum.” demeyesiniz. Hoşçakalın…