Yan yana mesajlaşan üç kadın

Girdiğin sohbetler bıçak gibi kesiliyor mu? Her seferinde muhabbeti sürdürmek için can çekişiyorsun değil mi? Aslında sorun kızlarda değil, sende. Sen bir kızla nasıl mesajlaşılır bilmiyorsun ama üzülme. Seninle aynı kaderi paylaşan büyük bir kitle var. Olay genelde şöyle başlıyor: “Kıza ne yazsam? Ne söylesem de onu etkilesem?” diye düşünüyorsun. Hemen aklına geçenlerde çok güldüğün komikli kedi videosu geliyor. Özenle hazırladığın videolu mesajını ona iletiyorsun ama cevap bir türlü gelmek bilmiyor.

Koca bir yarım saatin ardından içi boş bir smiley ile karşılaşıyorsun. En fazla dört satırlık havadan sudan muhabbetler ve kapanış. Sonuç olarak nihai kozun olan komikli kedi videosu da bir işe yaramıyor. Peki neden? Neden başkalarıyla tıkır tıkır yazışırken sıra hoşlandığın birine gelince böyle oluyor? İşte hepimizin ortak sorunu: Bir kızla nasıl mesajlaşılır? Onu nasıl etkilerim? Günümüz internetinin abazan çöplüğünde bunu başarmamız mümkün mü?

Hoşlandığım Kızı Etkileyemiyorum?

Öncelikle bu yazıdan “Bir kızla nasıl mesajlaşılır” gibi adab-ı muaşeret kuralları bekliyorsan üzgünüm, hayal kırıklığına uğrayacaksın. Çünkü burada “Şunu dersen kızı etkilersin.” tarzı çıtır çerez bilgiler bulamayacaksın. Bu tarz şeyler araman aslında daha acı verici bir gerçeği gözler önüne seriyor. O da senin bir hayatının olmadığı gerçeği. “Nasıl yani?” Yanisi şu; sen yaşamıyorsun. Kızla yazışırken bu denli zorlamanın asıl sebebi senin bir hayatının olmaması. Bir uğraşın veya bir hevesin yok. İçin bomboş. Evet, bunu hazmetmesi zor ama maalesef gerçek bu.

Bir kızla rahat rahat mesajlaşmak, ona açılabilmek ve en nihayetinde bir ilişki filizlendirebilmek senin gerçek bir hayatının olup olmamasına bağlı. Çünkü bu temel özelliğe sahip olduğunda geri kalan kilitler de kendiliğinden açılacaktır. Dolayısıyla “Kızla nasıl mesajlaşılır?” diye taktik aramak yerine önce kendimize çeki düzen vermeliyiz.