Kızla Nasıl Mesajlaşılır? (4/4)

Mesajlaşma Taktikleri Neden İşe Yaramıyor?

  • Kızla kesintisiz mesajlaşmak ve onu etkilemek istiyorsun, biliyorum. Ama için boş olduğu takdirde hiçbir taktik seni zafere ulaştıramaz. Kızlarla yazışmayı geçtim bir erkekle bile arkadaşlık yürütemezsin.
  • Kıza gönderdiğin mesajları destekleyecek bir geçmişin olmadığı zaman, ona en komik şakayı dahi yapsan yine etkisiz olacak. Yani sorun mesajlarında değil senin kalitende. Sihirli taktikler araman iç kanamayı merhem sürerek tedavi etmeye benziyor.
  • Etkileyici bir uğraşın olmadığında karşı taraf sana geleceğine sen ona gidersin. Boş hayatını kamufle edecek aşk senaryoları yaratmaya kalkışırsın. Ama etkisi bir yere kadar. Sen yine sensin. Önünde sonunda bir yanlış yapıp tüm uğraşını boşa çıkaracaksın. Zamanla kızlara karşı nefret besleyen bir negatif omega‘ya dönüşeceksin ve bu tamamen senin hatan olacak. Dikkatli ol!
  • “Kızla Nasıl Mesajlaşılır?” gibi yüzeysel şeyleri kafaya takarsan asıl büyük resmi göremez olursun. Kızın her mesajından çeşitli manalar çıkaran zavallı bir negatif gama böyle doğar. Ne kendini geliştirebilir ne de kızı etkileyebilirsin. Kızdan geriye sadece kedi videolarına yolladığı smileyler kalır. Sonra da içkili kafayla sosyal medya edebiyatı yapmaya çalışırsın.
  • Hayatı boş olan bir adamın çevresindeki kız sayısı da azdır. Dolayısıyla seçenekler de azdır. Bu da seni o özel kıza muhtaç yapar. Sürekli bir kızın suyuna gittiğindeyse çevrendeki kızları da kendinden soğutursun. O kızla ilişki başlatamadığında da tamamen yalnız kalırsın. Daha sonra da hiç tanımadığın kızlara mesaj atıp bayık bayık espriler yaparsın.
  • Hayatı olan bir adam, “Sevdiceğim acaba ne yapıyordur?” diye düşünmez. Hayatını görmezden gelip onun gözüne girmeye çalışmaz. Tam aksine kız onun hayatına girmeye çalışır. Adam meşgulken onu mesaj yağmuruna tutar. Bir kızla etkileşimin ideal şekli budur. Bir kızdan ilgi beklemek erkek için oldukça acınası bir davranıştır.

Kendimi Geliştirmeye Nereden Başlamalıyım?

İlk olarak battığın çukurdan çıkmalısın. Eğer “Hayatım nereye gidiyor?” diyenlerdensen önce şu anki zararı önlemen gerekir. Şişmanlık, tembellik, isteksizlik ve dahası… Benim ilk tavsiyem işe fitness ile başlaman. He ille de farklı bir şey yapmak istiyorum diyorsan verim alabileceğin aktiviteleri seçmeni öneririm. Mesela büyük bir projede yer almak olabilir. Unutma, kendine bir uğraş edindiğinde bu durum mesajlarına da yansıyacak. Kıza farkında olmadan havalı görüneceksin. Hatta yaptığın işi gönülden seversen senin için atılan o mesajlar bile umurunda olmayacak.

Düşünsene, hayatında ilk defa bir kadını reddedip işini seçeceksin. İşte buna prensip denir, tutku denir. Bu aynı zamanda ilkel dürtülerine karşı verdiğin bir savaştır. Unutma kadınlar ilgi istediklerini söylerler ama bilinçaltı tam aksi yönde işler.

Anladığınız üzere iş yine dönüyor dolaşıyor çalışmaya geliyor. Çalışmaktan keyif almayı öğrenmediğiniz ve hep kolaya kaçtığınız sürece işler istediğiniz gibi ilerlemeyecek. Özellikle sağlık, iletişim ve kariyerin temelinde yatan problemleri kökten halletmeniz gerekiyor. Kalıcı olmayan üstün körü taktikler sizi başarının kıyısından döndürerek daha da mutsuz eder. Bir şeylere aylarca emek harcarsınız ama işin temelini bilmediğiniz için yaptığınız küçük bir hata tüm emeğinizi çöp eder. Küçük çakallıklardan kaçının. İşin özünü öğrenin. Unutmayın kolay her zaman güzelin düşmanıdır.