Gama Erkek (3/3)

Kadınların Gözünden Gama Erkek

Kadınlar, doğaları gereği güçlü ve sözü geçen erkekleri arzularlar. Fakat kontrol edilemeyen, laf geçmeyen alfalarla bir ilişkinin uzun sürmeyeceğini de iyi bilirler. Evlendiklerinde söz sahibi olabilecekleri, üzerinde baskı kurabilecekleri erkekler isterler. Bu erkekler de genellikle betalardır. Betalarla evlenmek kadınları kontrol sahibi yapar evet, ama betalarla ilişki sürdürmek kadın için oldukça sıkıcıdır. Çünkü beta demek tek düze ve sıkıcı bir ilişki yaşamak demektir. Dolayısıyla kadınlar hem parasal açıdan güven veren hem de cinsel açıdan tahrik eden erkekleri arzularlar.İşte burada gama erkek devreye girer. O her iki açığı da kapatabilir. Gama erkeğin güven veren yapısının yanı sıra alfalık özelliklerinin de olması kadın için ilişkiyi uzun süre taze tutabilir. Yani kadınlar için en ideal erkek gama erkektir diyebiliriz. Fakat erkeğin açısından bakıldığında yaşadığı tam bir eziyettir. İşin garibi bu tür bir hayatı kendisi ister. İki taraf da halinden memnunsa bize ok yemek düşer. (dizimize)

Alfa ve Beta Kişiliği Dengelemek

Bu iki dünyanın da ustası olabilen gama erkek sayısı oldukça azdır. Bir yandan alfalığını korurken diğer yandan kadına güven vermek erkekler için oldukça yıpratıcı bir süreçtir. Bir kolunuzdan buz atarken diğer kolunuzun ateşini söndürmemeye çalıştığınızı düşünün. (Hem ayranım dökülmesin hem..) Özetlersek kadınları tatmin etmenin bedeli büyüktür.

Bir tane hayatınız var ve bunu verimli kullanabilecekken neden tüm gücünüzle bir kadının vazgeçilmezi olmaya çalışasınız? Bu yüzden gama erkek bir seçim yapmalıdır. Eğer gama erkeksen sana sesleniyorum. Alfalığa terfi edip hedonistik bir hayat mı süreceksin yoksa kendini betaya indirgeyip az aksiyonlu, güven dolu bir hayat mı yaşayacaksın? Seçim senin. Unutma, aynı anda iki tavşan kovalayan ikisini de yakalayamaz.