Gama Erkek (2/3)

Gama Erkeğe Dönüşüm

Gözlüklü genç bir adam not tutuyor.

Toplumda gama erkeklerin sayısı oldukça fazla olsa da aslında çok az sayıda erkek gama olarak doğar. Gama erkek fazlalığının asıl nedeni alfa ve beta erkeklerin sonradan gamaya dönüşmesidir. Bu olay ya zorunlu ya da isteğe bağlı olarak gerçekleşir. Örneğin gençliğinde her türden kadınla yatıp kalkan bir alfa zamanla olgunlaşarak daha monoton ve stabil bir hayata geçmek isteyebilir. Bunu yapmak için de kendisini frenleyerek daha güven veren bir erkeğe dönüşür. Ya da alfa erkek uzun süre sosyal ortamdan soyutlanır ve zamanla paslanarak alfalığını yitirebilir. Bu tür gamalara downgraded alpha denebilir.

Tam tersi şekilde bir beta kendisini geliştirerek  alfa özellikleri kazanabilir. Bu tür gamalara ise upgraded beta diyebiliriz. İşte bu iki türün yani alfa ve betanın geçiş aşamasındaki kararsız hali gama erkek oluyor. İçinde sürekli fırtınalar kopan gezegenler gibiler.

Gama Erkeğin Kadınlara Bakışı

Gama erkek, bir alfa-beta melezi olduğundan daima ikilemde kalır. Potansiyel alfa olduğunu bildiği için alfa olmadığında vicdan azabı çeker ve kendisini tamamlanmamış hisseder. Alfa olmak için sürekli çaba gösterir ama betalığı yüzünden işleri hep yarıda bırakır. Dolayısıyla zamanla mükemmeliyetçi bir kişiliğe bürünür. Duygusallığının üstüne bir de mükemmeliyetçilik eklenince gama erkek iyice sapıtır. İlişkilerinin de mükemmel olmasını ister. Bu dünyada hiç var olmamış ve olmayacak ideal kadınının peşine düşer. Önünde sevebileceği bir sürü sevgili adayı varken katı kurallı eleme yaparak çoğunu es geçer. Bu seçiciliği beta erkekten bile az ilişki yaşamasına neden olur. İdeal eş arayışı kendisini duygusal açıdan savunmasız bırakır. Her bulduğu kadını ruh ikizi zanneder ve ona sıkı sıkıya sarılır. Eski sevgilisinin peşini bırakmayan yıkık tipler nasıldır bilirsiniz. Gama erkek, genellikle sevdiği kadının karşısında çaresiz bir eziğe dönüşür. Aşırı duygusal gamalar terk edilince veya reddedilince kadını rahat bırakmayan sapıklar haline gelebilirler.

Ayrıca negatif gama erkek aşırı alıngandır, rutubetten nem kapar. Öyle ki kapı kapatış şekliniz bile ona dert olabilir. Yanlışlıkla çarpan kapı ona bir şeyler ima ettiğiniz anlamına gelir. (manyak işte) Sürekli gerginlik yaşatırlar. Kısacası bu adamlar kadından daha kadın olmayı becerebilirler. Bu tip biriyle iş yaptığınızı düşünün. Verdiği parayı saydığınızda “Güvenmiyon mu bana?” diye size küsecek falan. Pfff!