Duygusal Erkek Neden Kaybetmeye Mahkum? (2/3)

Erkekler Duygularını Neden Saklar?

Kadınlar kapris yapmaya daha yatkın olduklarından, erkeklere dengeleyici bir güç olarak bakarlar. Sizin bir kaya gibi yerinizde durmanız gerekir. Duygusal bir tepki vermemeniz gerekir. Yani o ne kadar ortalığı birbirine katsa da sizin o kadar tepkisiz olmanız, onu yatıştırmanız ve sinirinizi belli etmemeniz gerekir. Çünkü gerçek bir erkek olmak bunu gerektirir. Duygusal erkek bunu yapamaz. Tokadı yapıştırır kadına. Aklınca erkekliğini ispatlamış olur. Bu kişinin beyin kapasitesi duygusal zorluk için yetersizdir.

Etrafa üzgün üzgün bakarak yürüyen bir adam.

Şunu unutmayın: Hiçbir zaman rahatlayacağınız bir an olmayacak. Hayat sorun yumağıdır, özellikle ilişkiler. Zaten monoton ve güvenli bir hayat sizi güçten düşürür. Bu şüpheli durumunuz kadın tarafından anında hissedilir ve arada bir teste tâbi tutulur. Zamanla küçük şeylere aşırı tepki veren duygusal erkek bu testlerle ortaya çıkar. Siz güvenli sularda kız arkadaşınızla oturup 3 bölüm dizi izlediğinizi sanırken aslında o telefonuyla yeni dünyalara açılıyordur. Yani başınıza yeni testler açar.

Instagram ve Twitter’da her zaman sizden daha erkek birileri beş dakika bulunur. Burası sizin gücünüzü sınamak için kurulmuş kullanışlı birer platformdur. Eğlenceli ve komik bir adamın kız arkadaşınızla yaptığı görüşmeye vereceğiniz sakin bir tepki, sizin halen güçlü bir erkek olduğunuzu gösterir. Duygusal erkek bu durumda ortalığı birbirine katar. Böylece ne kadar kırılgan olduğunu kadına ispat etmiş olur.

Kadınlara Sinirlenmek Neden Vakit Kaybıdır?

Olaylara duygularınızla tepki verirseniz durum her ne olursa olsun kötü şekilde algılanır. Zayıf noktalarınızı açıkça sevgilinize göstermiş olursunuz. Kendinize bir sorun. Her tarafı delik deşik olmuş bir zırhla kendinizi güvende hisseder miydiniz? Böyle düşündüğünüzde kadının bu içgüdüsel kararına kızmak zaten saçma olacaktır. Kadınlara kızmak hiçbir şeyi değiştirmez, özellikle de kadınları…

Kadınlar, kendilerini güvenceye almak için agresif eylemlere başvururlar. Bu hareketleri yola çıkmadan önce lastiklerinizi tekmeleyerek kontrol etmeniz gibidir. Sizi zaman zaman iğrenç durumlara zorlarlar ve sizin onu koruyabilen bir erkek olup olmadığınızı kontrol ederler. Bu zorlu araç muayenesinden duygusal erkek geçemez. Duygusuz öküzler geçer. Siz de hayatınızın aşkı ile takılan ayıyı görünce “Bu adamda ne buluyor?” diye şaşırırsınız. Oysa ki her şey apaçık ortadadır.