Duygusal Erkek Neden Kaybetmeye Mahkum? (3/3)

Duygusal Erkeğin Saha Raporu

Bir kafede oturmuş kahvemi içerken 20’li yaşlarda bir çocuğun telefonda sevgilisi ile kavga ettiğini gördüm. Çocuk sürekli olarak; “Senin tribini çekmek zorunda mıyım? Ben senin için neler yaptım? Bana bunu nasıl söylersin ya! Sana inanmıyorum!” şeklinde kız arkadaşına haykırıyordu. Atışma ilerledikçe gitgide sinirleniyordu. Durumu fark ettiğimde onu durdurmam gerektiğini anladım çünkü kendi kendine zarar veriyordu. Göz göre göre birinin hayatı kayıyordu ve ben öylece bakıyordum. Bir kahramanlık yapıp olaya müdahale etmem gerektiğini düşündüm.

Bir adam yaktığı muma bakarak bir şeyleri bekliyor.

Eğer bu kararı vermemiş olsaydım ne olurdu? Muhtemelen hayatı boyunca kadınlardan nefret eden bir gamaya dönüşürdü. Özgüveni kırılabilir veya depresyona girebilirdi. Her şeyden umudu kesip kendini mayonez nehirlerine atabilir, patates kızartması ağaçlarına tırmanabilirdi. Özetle hayatsız bir omega erkek kadrosuna bir erkek daha dahil olurdu. Omega olmak da kolay değil. Nereden mi biliyorum? Çünkü aynı şeyleri 5 sene önce kendim de yaşadım. Neyse iyi ağabey rolümü üstlenip yanına gittim ve telefonu kapatmasını söyledim. Ne olduğunu anlamadı ama ben ısrar edince telefonu kapattı.

Aşırı duygusallaşmış olduğu için sıkı duramayacaktı. Bir kaya gibi sağlam olamayacaktı. Çoktan karşısındaki kıza bir sürü koz vermişti. Kız onu sinirlendirerek eğlenmişti. Kedinin yumakla oynadığı gibi duygularıyla oynamıştı. Muhtemelen o hayatının aşkı sandığı için durumun farkına bile varmamıştı. Kısa bir konuşma yaptım, duygusal olmaması gerektiğini söyledim ve ne olduğunu sordum. Kızın ona geç cevap verdiğini, başka bir çocukla snap attığını anlattı. Bu yüzden de çok kıskanmış ve kızın ağına düşmüştü. Zorlu testten çoktan kalmıştı…

Duygusal Erkek Ne Yapmalı ki Kazanan Olsun?

  • Her şeyin baş düşmanı ukalalıktır. Ukalalıktan mutlaka kurtulun. Kurtulun ki öğrenmeye açık olun. Kendinizi geliştirin desem bile ukala olduğunuz için gelişemeyeceksiniz. Kibriniz sizi engelleyecek.
  • Ukalalığa yeterince kafa yorduysanız kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Okuyun, öğrenin, size fayda sağlayacak insanları takip edin. Bulamıyorum demeye lüksünüz yok, dünyanın tüm bilgisi g.t cebinizde.
  • Her insanın içinde bir parça çomar vardır. Duygusal bir gama olmayın. Zaten duygularınıza hakim olduğunuzda gama olmanız size avantaj bile sağlayabilir. Unutmayın her gama içinde bir alfa ruhu barındırır.
  • Siyah beyaz düşünce yapısından kurtulun. Yani duygulardan arının dediğimizde Robocop olun demiyoruz. “Eğer sen şu değilsen şusun!” mantığındaysanız sizden bir ok olmayacak!
  • Aşağılık kompleksinden kurtulun. Başarısızlıklarınızın sorumluluğunu üstlenin. İnsanları aşağı çekerek hiçbir şey elde edemezsiniz. Siz yükseleceksiniz.