Siyah hap bu rengiyle, öfke ve umutsuzluğu simgeliyor.

Siyah hap, mor hap gibi Matrix’in haplarından türetilerek ortaya çıkarılmış bir kavramdır. Bu kavram, kadınlarla yıldızı hiç barışamayan umutsuz erkekleri tanımlamak için kullanılır. Bu erkekler, siyah hap öncesinde incel olarak bilinen zararsız omegalardır. Utangaç betalar da bu kümeye dahildir.

(bkz: Incel Nedir?)
(bkz: Omega Erkek)
(bkz: Beta Erkek)

 • Ayrıca; eski eşlerinden kazık yemiş nafaka mağduru dayılar,
 • sevdiği kız başkasına kaçınca zülfikar bileyen çomarlar,
 • kızlar tarafından iplenmeyince kafayı sıyıran ergenler,
 • kırmızı hapın yan etkisiyle öfkesine yenik düşen gamalar da siyah hap kümesine dahildirler.

(bkz: Gama Erkek)
(bkz: Kırmızı Hap)

Not: Örnekler çoğaltılabilir.

Demin de bahsi geçen gama arkadaşların sayıları az olmalarına karşın, yarattıkları terör ve yıkım nedeniyle, tüm dikkatleri kırmızı hapın üzerine çekmişlerdir. Hatta Kırmızı Hap dendiğinde ilk bu tipler akla gelmektedir. Halbuki bu arkadaşlar, kırmızı değil siyah haplıdırlar.

İdeolojik sebepler yüzünden alfa, beta ve omega gibi temel hiyerarşik kavramları inkar eden bazı kişiler;

“Alfa olmakla kafayı bozan erkekler katil oluyor.”

diye bu arkadaşları bize gösterirler. Halbuki “Ortalığı yakıp yıkıkıyorlar.” diye gösterdikleri bu insanlar, ilgisizlikten kafayı sıyırmış bir iki tane siyah haplı ergenden başka bir şey değildir.

(bkz: “Alfa Erkek Miti” – Ekşi Sözlük)
(bkz: Alfa Erkek Nedir?)
(bkz: Alfa Kişilik Nedir?)

Asıl maksatları; ortalığı bulandırıp gerçekleri karartma çabasıdır. Bir nevi suç delili karartırlar aslında. Çünkü bu gençlerin bu hale gelmelerinde kendilerinin de parmağı vardır.

(bkz: Elliot Rodger Vakası – Hürriyet)

Neyse, yapacak bir şey yok. Biz devam edelim…

Siyah Hap Yakıtı Incel’ler

Siyah hap kümesindeki belalı gamalar, oldukça dikkat çekseler de siyah hapın asıl yakıtı zararsız incel’lerdir. Incel’lerin ezici çoğunluğu, anime ve online oyun sevdalılarından oluşan utangaç, içe kapanık adamlardır. Bu arkadaşlar, dışardan bakıldığında, bekaretlerini titizlikle muhafaza etmeye çalışıyormuş gibi görünseler de bu durumdan kurtulmak için insanüstü çaba gösterirler. Umudunu yitirmemiş standart bir incel, kızların ilgisini çekmek için büyük savaşlar verir ama başarılı olamaz.

 • WoW karakterini geliştirir. Kızların ilgisini çekemez.
 • Bıçak koleksiyonu yapar. Kızların ilgisini çekemez.
 • Feminizm, komünizm gibi kızların yoğunlukta olduğu ne kadar ideolojik grup varsa, hepsinin militanı olur. Kızların ilgisini çekemez.
 • İnsanlık tarihi boyunca yayınlanmış tüm japon yapımı içerikleri man cave‘inde biriktirir. Kızların ilgisini çekemez.
 • Random bir filmin, random bir sahnesini yaşamış gibi anlatacak seviyeye gelir. Kızların ilgisini çekemez.
 • Sıradan insanlara zarar vermemek için içinde sakladığı gücü mühürleyen bir katanayla dolaşırlar. Yine kızların ilgisini çekmez.
  (bkz: Katanalı Gencin Beş Aşamalı Planı – YouTube)

“Lanet olsun bu kızlara! Kezban’lar hiçbir halttan çakmıyor! Bizim gibi kültürlü, erdemli, kibar ve nazik ninjalar yerine, hiçbir şeyden anlamayan Berkecan’larla yatıp kalkıyorlar. Neymiş efendim? Uzun boyluymuş! Neymiş efendim? Kaslıymış! Halbuki Star Wars’un introsunu bile anlayamayaz o andaval. Allah bilir, Light Saber‘a da ışın kılıcı diyodur! İnsanlık bitmiş!”

Evet, bu örnekteki arkadaş, zihinlerde birilerini canlandırmıştır. Tabii ki örnekler sadece bununla sınırla değil. Anteni biraz daha yükseğe koyduğunuzda, bu kafa yapısının her ortamda çektiğini göreceksiniz. Lokasyon, demografi, ideoloji ve sosyolojik yapı fark etmeksizin bu zihniyet her ortamda çalışır.

(bkz: “Bir sağcının yobazlığında boğul!” – Ekran Görüntüsü)

Aslında, siyah haplıyı anlayıp kendimizi bu illetten korumamız için sormamız gereken kilit sorular şunlar:

 • Bu siyah haplı gençlerin üretim merkezleri neresi?
 • Hangi aşamalardan geçerek bu hale geliyorlar?

Aslında tüm bu saçmalığın start aldığı yer, PUA grupları. Hayır! Hayır! PUA oluşumlarını suçlamıyorum. Ayrıca aklınıza hemen yerli oluşumlar gelmesin. Dünya genelinden bahsediyorum. Şöyle ki:

*PUA: Kız tavlama ustası olarak bilinen erkeklerin birbirlerine ve diğer erkeklere tavsiyeler verdikleri gruplar-forumlar.