Düşüncelerine gömülmüş bir zeta erkek

Beta erkek kavramı son zamanlarda sosyal medya üzerinden popüler olmaya başlamıştı. Beta erkek konusuyla ilgili sözlüklerde ve Facebook gruplarında doğru-yanlış sayısız bilgi girildi. Bu bilgi kirliliği ise beta erkeğin yargısız infazına yol açtı. Alfa olayım derken betaları ezmeye çalışan ara geçiş formlarını siz de görmüşsünüzdür. Bu hataya düşmemek için beta erkeği doğru tanımamız gerekiyor.

Makalemizde önce beta erkeğin tanımını yapacağız. Sonra kadınların beta erkekler üzerindeki tutumundan bahsedeceğiz. Beta erkeğin yok oluşunu gönülden isteyip sosyal medyada nefretini kusan delta ve gama erkekler ilerde ne gibi bir yıkıma sebep olabilirler, onu da irdeleyeceğiz.

Beta Erkek Nedir?

Toplumu bir makineye benzetirsek beta erkek bu makineyi döndüren temel dişlilerden biridir. Beta erkek olmazsa toplum çöker. Alfa erkek yönetip iş yaptıracak adam bulamaz. Kas gücü biter. Özetle beta erkeğe sağlayıcı diyebiliriz. Vızır vızır çalışan arı gibidirler. Her ne kadar bu toplum için değer arz etseler de madalyonun karanlık bir diğer yüzü daha vardır. Beta erkek toplumun büyük bir kesimini oluşturduğundan değerleri azdır. Ayrıca kendi başlarına yapamazlar. Onları yönetecek bir lidere ihtiyaçları vardır.

Beta, hiçbir zaman özel değildir. Kendisi de bunun farkındadır. Bu sıradanlık ve değersizlik hissi yüzünden beta erkek kadınlar tarafından sıklıkla sömürülür. Örneğin lisede kimsenin ilgisini çekmeyen sönük bir beta, doktor olduktan sonra tam tersi ilgiyi görür. Değeri hep sonradan bilinir. Gençken bir kucaktan öbürüne geçen okulun popüler kızı, otuzlu yaşlarına gelirken aniden gerçek aşkının beta erkek olduğunu anlar. Onunla evlenir. Böylece betanın üretkenliğinden gelen sınırsız kaynağa erişim sağlar. O artık tamamlanmış mutlu bir kadındır. Beta erkek de sonunda hak ettiği ilgiyi görmüştür. Herkes mutludur.

Bu kıssadan anlayacağınız; beta erkek evlilik yaşı gelen kızların hayat sigortası gibidir. Peki neden böyle? Bunu daha net anlayabilmek için beta erkeğin özelliklerine bakalım: