Beta Erkek (4/4)

Kadınların Beta Erkeğe Bakışı

Yüzünü ekşiterek telefonuna bakan genç kız.

Kadınların alfa, beta veya omega gibi kavramlarla pek ilgilenmediklerini söylemiştik. Belki çok spesifik bir kesim beta erkeği algılayıp, ona karşı bilinçli tavır sergilemiştir. Ama çoğunluğu kavramları bilmeden de beta erkeğin çaresizliğini algılayan çok güçlü hisleri vardır. Bir beta olduğunuzu yukarıda saydığım maddelerin yoğunluğundan anlarlar ve sıcak bir damga olarak alnınıza basarlar.

Dediğimiz gibi bunu bilinçli yapmazlar onları suçlamıyoruz. Eğer bir betaysanız, siz onların can dostu, sırdaşı ve çok iyi bir arkadaşısınızdır. Ama asla onun arzuladığı bir erkek olmayacaksınız. Hayır! Ona daha çok iyilik yaparsanız bu değişmeyecek. Hayır! Sen gidersen senin yaptığın iyilikleri fark edip sana geri dönmeyecek. Unutma bu toplumda senden bir sürü var. Bir kadın tarafından arzulanmak “toxic” maskülinite ile olur. Ona karşı iyilik derecenizi arttırarak veya ikna ederek bunu değiştiremezsiniz.

Beta Erkekler Niçin Tercih Edilmezler?

Kadınlar aptal değildir. Sizin onlar için ne kadar uygun olduğunuzu bir çırpıda bilirler. Onlar sizi her zaman sınava tabii tutarlar; “Erkek anlayışlı olmalı”, “Erkek duygusal olmalı.” öğretileriyle sizi yemlerler. Bu öğretilere inanırsanız bu sınavda kaybedersiniz. Kadınlar gerçekten de bu davranışı sizden istediğini düşünürler. Bu hileli bir sorudur. Mantık olarak beta erkek aslında doğru seçimdir. Beta anlayışlıdır, duygusaldır ama kadınların çok azı ilkel doğalarından vazgeçebilir. Kadının vahşi doğası anlayışlı ve kibarı değil, güçlüyü ister. Sonuçta dokuz ay karnında bir şey taşıyacak ve doğduktan sonra onun güvenliğini sağlayacak. Unutmayın davranışlar genetiktir. Bunlar doğanın kanunu, kadınları suçlamıyoruz.

Sonuç olarak çevresinde erkek kalmadığında, alfalar tarafından tercih edilmediğinde ya da onu kötüye kullanan bir alfanın ilişkisi ardından bir betanın kollarına atlayabilir. “Keşke her erkek senin gibi anlayışlı, kibar ve dürüst olsa” diyebilir. Çoğumuz bu yollardan geçtik.