Alfa Erkek (2/2)

Alfa Erkeğin Özellikleri

Başarılı Olduğu için Sevinen İş Adamı
 • Centilmendir ve prensip sahibidir.
 • Bir hayat amacı vardır. (Ne olduğu önemli değil.)
 • Kararlıdır, kafasına koyduğunu yapabilir.
 • Alfa erkek cesurdur, elbette her insan kadar korkar. Fakat korksa bile bu korkularının üzerine gider.
 • Üstün bir karar vericidir. Kararlarından doğacak sonuçlara hazırdır. Bu sayede başkaları da zor kararları onun almasını ister.
 • İşlerin yürüyebilmesi için kendiliğinden ortaya çıkan doğal bir liderdir.
 • Başkalarının hayatını yönetmesine izin vermez. Özgürlüğünü kısıtlayan olursa haddini bildirir.
 • Duygularını kontrol edebilir. Mantık adamıdır. En olumsuz koşullarda bile en doğru stratejiyi uygular.
 • Bilinmezliği bilinir kılar ve bilmeyenlere yol gösterir.
  (bkz: Alfa Kişilik Nedir?)
 • Fiziksel ve mental olarak zirvededir.
 • Zayıf ve kusurlu yönlerini kabul eder. Gamalar gibi çevreye suç atmaz.
 • Sevdiklerine “Hayır.” demekten çekinmez.
 • Ne düşündüğünü söylemekten korkmaz. Milletin suyuna gitmek için onların istediklerini yapmaz. Bu konuda delta erkeğin tam zıttıdır.
  (bkz: Delta Erkek)
 • Duruşu diktir, konuşurken öne eğilmez ve güçlü göz teması kurar. Bu konuda betanın tam zıttıdır.
  (bkz: Beta Erkek)

Neden Alfa Erkek Kadınların İlk Tercihidir?

Kadınlar, türümüzü devam ettirmek adına milyonlarca yıl süregelen bir hengamede sayısız badire atlatmıştır. Bu sayede genetik hafızaları hayatta kalma üzerine programlanmıştır.

Modern dünyamızda dehşetle karşıladığımız cinayet, tecavüz ve insan ticareti gibi suçların norm olduğu zamanlarda, kadınlar dezavantajlı durumdaydılar. Bu gibi olaylara kurban gitmemek için bir gücün himayesi altına girdiler. Bu gücün kaynağı tabii ki de alfa erkekti. O sadece kendini korumakla kalmıyor, çevresindekileri de belli bir refah seviyesinde tutuyordu.

Çatık kaşlı ve antipatik bakışlar atan bir Türk kızı

Alfa erkeğin sağlam bir lojistik ağı vardı. Amansız mücadelelerle kazandığı avlanma bölgeleri vardı. Bir alfayla beraber olmak sadece hayatta kalma sorununu çözmekle kalmıyor, konfor da sağlıyordu. Sıcak ve güvenli bir yuva, günübirlik yaşamaktan uzak yarını belli huzurlu günler, devamlı bir refah düzeyi ve sosyal statü…

Tüm bunlar dolayısıyla alfa erkek, kadınlar arasında her zaman ilk tercih oluyordu. Hatta aralarında sıkı bir rekabet vardı ki günümüzde de halen öyledir.

— O kadar şey anlattın, hepsi mal, mülk, statü, güç ve konfor. Bu yazdıkların kadını aşağılamaktan başka bir şey değil mi sence?
— Hayır değil. Şöyle ki:

Evet, kadınlar alfayı “o” olduğu için değil de alfanın ona sağladığı imkanlar için istiyor olabilir. Lakin, başından beri söylediğimiz gibi; bu davranış seti kadının suçu değil. Bu konuda kadınlara karşı kin beslemeniz, her zaman sizin zararınıza olacaktır.

(bkz: Kadın Düşmanı Erkeğin Hazin Sonu)

Kadın, birilerinin malına konma derdinden çok, varlığını devam ettirme peşinde. Tıpkı yaşayan diğer canlılar gibi. Ayrıca kadının sıkıntılı bir doğum süreci var. Bu dönemde hem kendine hem de yavrusuna kaynak sağlanmalı. Eğer ki kadınlar, eşlerini sağladığı kaynaklar yerine, romantik olgulara göre seçselerdi, bu seçimler türümüzün yok olmasına sebep olabilirdi.

Buradan yola çıkarak şunu anlıyoruz: Evet, alfa güçlü, alfa zeki, alfa nüfus sahibi. Etrafı çekip çeviriyor. Bunu düşündüğümüzde kadına hak veriyoruz. Kendinizi onun yerine koyun. Hanginiz karnında 9 ay taşıdığı çocuğun, doğar doğmaz Minecraft kanalı açmasını ister ki? Dolayısıyla kadın alfayı yani kaliteli genleri tercih ediyor ki çocuğu beyinsiz olmasın, zeki olsun. Zayıf olmasın, güçlü olsun. Zorlu hayat koşullarında hayatta kalabilsin. Yani buradaki temel dinamik, varlığı sürdürebilmek.