Zenginlik Duası ile Zengin Olmak (2/5)

Zenginlik Duası Okuyanla Okumayanın Farkı

İlk deneğimiz, zengin olmak için para ve paranın işleyişini öğrenmeye çalışıyor. Google’dan Türkçe kaynaklar arıyor ama Adsense kasmak için açılmış sitelerde dişinin kovuğunu doldurmayacak çer çöp bilgilere ulaşıyor ama pes etmiyor.

Yabancı kaynaklardan bilgi edinebilmek için İngilizce öğreniyor. Piyasalardan iyi anlayan bir mentor buluyor ve bilmediği konularda ondan destek alıyor.

(bkz: Mentor Nedir?)

Ayrıca zayıf olduğu konularda kendini geliştirerek çevreyi daha iyi analiz ediyor. Bu sayede elindeki parayla doğru yatırımlar yaparak daha çok kâr elde ediyor. Böylece zenginliğe giden köprüye bir tuğla daha ekliyor.

Kadın elinde bir tomar kitapla yürüyor.

İkinci deneğimiz ise zengin olmak için Google ve Pinterest üzerinde zenginlik duası arıyor. Yeteri kadar çalışmadan birgün bir şekilde zengin olacağını düşünüyor. Zenginliğin ne zaman geleceğini insanların bilemeyeceğinden emin. Tamamen kaderci bir düşünce yapısı içerisinde. Duası kabul olduğunda o paranın onu bulacağına gönülden inanıyor. Böylece zengin olacağı günü iple çekiyor. Çünkü o ilk denekten daha zeki.

Şimdi durumu değerlendirelim: Sizce hangi denek zengin olur? Tabii ki de ikincisi! (İlki sandınız değil mi?) Herhalde yani! Ne zannettiniz? Tabii ki de hiçbir şey yapmadan, yeteri kadar çalışmadan sadece dua ederek zengin olunabilir. Enayiler yatırımcı bulmak, mentor kiralamak ve piyasayı öğrenmek için uğraşsın dursun. O, Pinterest’te scroll down yaparak zenginlik duası keşfetsin, öğrensin, okusun ve zengin olsun. İlk deneğin buna bile kafası basmıyorsa ölsün zaten. İşte zengin olmak bu kadar kolay arkadaşlar.

Neden Zenginlik Duası ile Giriş Yaptık?

Neden zenginlik duası? Çünkü insanlar bir şeyler elde etmek için fedakarlık etmek ve emek sarf etmesi gerçeğini unutmuş haldeler. Herkes bir şeyler istiyor ama bunun için çaba sarf etmiyorlar.

(bkz: Başarıyı Hak Etmek)

Deneklerden önce insanların taleplerinden bahsetmiştik. İnsanlar başarı ve zenginlik istiyor ama bunu aramıyorlar demiştik. Ne zaman yurdum insanı üzerinden araştırma yapsak sonu umutsuzluğa ve kaderciliğe çıkıyor. Toparlarsak neden zenginlik duası üzerinden giriş yaptık?

Dua eden kadın.
  • Çünkü insanlar “Nasıl zengin olurum?” diye merak edip araştırmıyorlar.
  • Çünkü insanlar başarı için çabalamak yerine sadece dua okumayı tercih ediyorlar.
  • Çünkü fakirleri melek, zenginleri şeytan sanıyorlar.
    (bkz: Zengin Neden Zengindir)
  • Çünkü zenginliğin şansa veya zengin tanıdıklara bağlı olduğunu düşünüyorlar.
  • Çünkü medya böyle olmamızı, böyle bilmemizi istiyor.

Ülkemizdeki çoğu şey bizi mutsuz ediyor, değil mi? Kurallara uyulmaması, yolsuzluk, insanların çaresizliği, siyasiler… Bunlardan en kötüsü hangisi diye sorsanız size “Hepsi eşit derecede kötü.” derdim. Halbuki bunlardan apayrı bir mutsuzluk sebebi var ve hep gözümüzün önünde. Ülkedeki en şeytani oluşum olan medya… Her daim gözümüzün önünde. Farkında değiliz. Bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada böyle. Peki bu medya ne yapıyor da bu kadar kötü?