Tahta küçük sandıktan sarkan inciler.

Zenginlik duası kabul olan kaç zengin tanıyorsunuz? Ben hiç görmedim. Hatta milyonerlerin tipine baktığımda zenginlik duası okumayı geçtim dinle bile alakaları olmadığını görüyorum. Peki nasıl oluyor bu iş? Biz dualarla yaşarken fatura ve borç içinde yüzüyoruz. Onlar “gavur” gibi takılıyor, nasıl bu haldeler? Google’ın derinliklerinden kimsenin bilmediği bir zenginlik duası mı keşfettiler? Yoksa Pinterest panolarına tesirli bir dua mı eklediler? Hayır, onların sırrı düşündüğünüzden çok daha basit: Bu sırlardan biri de medya sterilizasyonu yani medyan uzak durmak. Siz de onlar gibi zengin olmak istiyor musunuz? Cevabınız evet ise yazımıza başlayalım.

Bu yazı Google’da bulduğunuz bir zenginlik duası kadar tesirli olmasa da gözardı edilmemesi gereken bilgiler içeriyor. Konuya niye dualarla giriş yaptık? Önce onu bir netleştirelim.

Zenginlik Duası Paylaşan Platformların Amacı

Neden zenginlik duası ile konuyu açtık. Çünkü biz içerik üreticileri olarak insanların yönelimlerini sürekli takip ediyoruz. Bir nevi medya takip organıyız denilebilir. İnsanların taleplerinden şunları görüyoruz. Erkekler güzel kadınların peşindeler. Onlara ulaşmanın yollarını arıyorlar. Kadınlar da istedikleri türden erkekler tarafından beğenilme derdindeler.

Tüm bu isteklerin yanında dertlerden uzak ve kaliteli bir yaşamı da unutmamak lazım. Tabii ki de bunun için insanlar doğrudan veya dolaylı olarak zenginliğin peşine düşüyorlar.

Bizim burada dikkat etmemiz gereken şey insanların zenginliği nerede ve nasıl aradıkları. Bu arayıştan yola çıkarak iki tür insan gözlemliyoruz. Biri zenginlik için çalışıyor, diğeri kestirme yollar arıyor. Bu iki kişinin birer denek olduğunu varsayalım. Sizce bu deneklerden hangisi zengin olur?