Yakışıklı Erkek Neden Sanıldığı Gibi Avantajlı Değildir? (2/4)

Yakışıklı Erkek Nasıl Bir Kafa Yapısındadır

  • Yakışıklı erkek ile güzel kızın kafa yapıları çok benzerdir.
  • En çok güvendikleri şey dış görüntüleridir. Bunu her başarı için yeterli görürler.
  • Sadece görüntü üzerine yatırım yaparlar.
  • Çoğunlukla yüz güzelliği ile yetinir, vücudunu ikinci plana atarlar.
  • Bu en kötüsü; ilk hamleyi kızdan beklerler.
  • Kendini geliştirmez. İplenmediklerinde suçu başkalarında bulurlar.

Neden Yakışıklı Erkek Diğerlerine Göre Daha Yalnız?

Yakışıklı erkek olma olayı, daha önce de dediğimiz gibi egolu güzel kızın zihniyetiyle büyük bir benzerliğe sahiptir. Özellikle ülkemizde bir kız güzelse olay bitmiştir. Sanırsınız ki bu güzelliği ebediyen kalıcı olacaktır. Güzel olup da hobisi olan, bir şeyler için çabalayan kız olgusu artık efsaneleşti.

Yakışıklı erkeğin yaptığı da bu anlattığımız hanım kızımın yaptığıyla aynı. Tüm emeğini güzelliğine harcar ama kendini geliştirmez. Ayrıca doğaya ters düşen bir hareket yapar ki bu en büyük hatasıdır. Sırf yakışıklı olduğu için insanların onunla etkileşime girmesini bekler. Bunun daha da ileriki safhasını biliyorum. Artık iş öyle bir noktaya gelir ki bu kişi tam bir narsist olur. Kadınların onlara yolladığı sinyalleri bile algılayamayacak durumdadırlar. Etrafında dolanıp duran kızları fark etmezler bile. Aynı o güzel kızın yaptığı gibi mükemmeli ararlar. Hayatta bir erkeğin başına gelebilecek yüzde birlik şansları göz göre göre teperler.

Bir ampulün içine oturmuş genç düşünüyor.

Nedir bu olaylar? Kızların teklif etmesi tabi ki. Bu arkadaş, bir şekilde cesaretini toplayıp ayağına gelen kızın bile teklifini önemsemez. Sebepleri de bellidir. Şurası şöyle olsaydı, burası böyle olsaydı olurdu. Yani artık her şeyi fiziksel güzelliğe endeksler. Zaten en büyük düşüşü de buradan sonra başlar.

Bu narsist davranışları yüzünden yakışıklımız ne kadar boş beleş bir insan olduğunu bir türlü anlayamaz. Kendine güzellik dışında hiç yatırım yapmamış, iki lafı bir araya getiremeyen biridir. Ayrıca kültür seviyesi yerlerdedir. Modayı takip eden milyonlarca zombi arasına katılarak sıradanlığına sıradanlık katmıştır. Yalnızlığını egoistliğiyle yoğurup antisosyal bir manyağa dahi dönüşebilir. Elliot Rodger nam-ı değer The Virgin Killer’ı unutmayın.