Türk Erkeğinin Hataları (6/6)

Para Kazanamayan ve Parası Olana Düşman Erkek

Etrafınızda bolca bulunur bu tarz adamdan. Belki sen de böylesin. Hemen sinirlenme, biliyorum çalışmak zor. Her gün fıstığını biranı alıp adaletsizlikten bahsediyorsun. Günün altı saati bunu yapmakla geçiyor. Çerezleri, biraları götüre götüre göbüşün davul gibi olmuş. Ağzına bira götürmek ve masturbasyon haricinde kullanmadığın kolların lolipop çubuğu gibi incelmiş. Zenginlerden nefret ediyorsun. Ama baban da zengin.

Arkadaşım baban zenginse bu arkadaş gibi zenginlerden nefret edebilirsin. Ama sen böyle olma, hele ki paran yoksa. Bu elemanın bile yarın birgün ne olacağı belli değil.

Türk erkeğinin hataları madde 09: Sadece kendilerine değil topluma da zarar veren bu tiplerden olmayın. Geleceğinizi sağlama almaya çalışın. Fıstık yemekle, bira içmekle ülke düzelmez. Ülke düzelecek ve sen çalışmaya başlayacaksın. Çünkü kızlara şekil yaparken söylediğin siyasi sözler ülkeyi düzeltecek. “He canım he.”

Belli Bir İdeolojinin Müridi Olmuş Erkek

Az önceki anlattığım fıstıkçı eleman bu ideolojileriyle ve zenginliğiyle ortamlarda kız götürüyor olabilir. Ama sen ne yapmayı planlıyorsun arkadaşım. Tamam düşüncelerine saygı duyuyoruz. Ama kendine dönüp bir bak. Yalnızsın, takıldığın insanlar senin gibi balta. Balta demişken çoğu da bir baltaya sap olamamış. Şu deminki fıstıkçı eleman en azından ortamda iki kadın yüzü görüyordu, sende o da yok.

Memleketi düzeltmeye de kısacık hayatın yetmeyecek. Sence artık kendine çeki düzen vermenin zamanı gelmedi mi?

Türk erkeğinin hataları madde 10: Neredeyse en kötü durumlardan biri olan, ve sayıları hızla artan erkek güruhu. Özellikle yaş ortalaması da hızla düşmekte. Hayatın çok kısa, kendini geliştir.

Yazılarım sizi sinirlendirdi mi? Bu hissi tattıysanız aslında iyi yönde ilerliyorsunuz. Unutmayın, biz kadın düşmanı değiliz, bir gruba veya ideolojinin karşıtı değiliz. Amacımız sizi cinsiyetçilikten, depresiflikten sıyırıp daha özgür bireyler kılmak ve daha kaliteli yaşam sürmenizi sağlamak. Bu insanlığa faydalı ki dolaylı olarak bize de faydalı bir durum. Birlikte daha iyi olmak dileğiyle.