Türk Erkeğinin Hataları (5/6)

Kötü Alışkanlıkları İle Övünen Erkek

Otuzlu yaşlarına gelip de sigara içtiği için pişman olmayan adam yoktur. Belki bir iki tane sığır çıkabilir inatla. Var gerçekten böyle tipler. Konuyu fazla uzatmıyorum. Bu sigara ve alkolle övünen tipler var ya. Hani sizden büyük sanıp “abi” diye seslendiğiniz tipler. Evet onlar yirmi yaşında, maksimum yirmi beş. Daha fazla konuyu anlatmama gerek var mı? Ölmüşler genç yaşta. Helvalarını kavuran yok. Yirmi yaşındaki adamın cildi kırk yaşında gibi. Böyle sefil bir hayat yaşamayın. Elli yaşınızda bile otuzluklara taş çıkartmalısınız. O gün birgün gelecek, hazırlıklı olun. Bu gevşeklerin zararı sadece kendilerine değil, sizi de pisliğe alıştırma derdindeler.

Türk erkeğinin hataları madde 07: Kötü alışkanlıklarınız daha otuzlarınıza gelmeden paçanızdan size yapışmaya başlar. Tam başarıya ulaştım derken hastane masraflarınızı düşünmeye başlarsınız.

Spor Yapmayan Yapanı Aşağılayan Erkek

Aynı alkol ve sigara olayının bir benzeri de budur. Kas geliştirenle, kardiyo yapanla, diyet yapanla dalga geçen tipler. Takındıkları tavır oldukça yıkıcıdır. Sizi ılıkmışsınız gibi betimlemelerle itibarsızlaştırmaya çalışırlar. Ama vücutlarındaki kadınlık hormonu ılık deyip aşağıladığı tiplerden fazladır.

Gümüş renkli bir ağırlık.

Spor salonlarındaki çoğu kızın bu adamlardan daha güçlü olduğunu salonlara gidenler bilir. Spor yapın, salonlara gidin. Bir taraflarınızla gülmeye başlarsınız artık bunları söyleyen adamlara. Zaten kimse ciddiye almıyor bunları. Kesinlikle siz böyle bir erkek olmayın.

Türk erkeğinin hataları madde 08: Sayıları hızla azalsa da bu tip erkekler çok. Bunlardan olmayı geçtim, bu tipleri düzeltmeye dahi çalışmayın. Ben yapıyorum siz yapmayın.