Türk Erkeğinin Hataları (4/6)

Kıskanç Erkek Olmak

Kıskançlık kadınsı bir histir. Bir erkeğin aşırı kıskanç oluşu sadece ilişkinin başlarında beş dakikalığına güzel olabilir. Kıskançlık arka planda pek çok ezikliği, kendine güvensizliği, düşük testosteronu  ve muhtaçlığı barındırır. Bir şeye ne kadar sıkı sıkı kavramaya çalışırsanız o şey avuçlarınızın arasından o kadar hızlı kayar. Kıskanan erkeğin sonu ya aldatılma ya da terk edilme ile biter. Ayrıca bu tarz insanları kimse sevmez. En umursamaz alfa bile yanında kadınsal hisleri baskın kıskanç bir arkadaşı olsun istemez. Dışlanırsınız. Dışlanmalısınız da zaten.

Türk erkeğinin hataları madde 05: O kızı çok kıskanıyorsun. Deli gibi seviyorsun ama o iş olmayacak. Kıskançlığın sonu terkedilmek veya aldatılmaktır.

Kültürsüzlüğü ve Cahilliğiyle Övünen Erkek

Bunların “Sen üniversite okumuşsun amma biz hayat okulu okuduk.” diye muhabbete başladığı zaman, göğsüne güp güp vurduğunu görürüz. Sizin de gözünüzde bir iki tanesi canlanmıştır. “Abi ya gadınları hiç anlamıyoruz. Konuşacak bir şey çıkmıyor” deyip kitap okumayan, film dahi izlemeyen güruh vardır. Kardeşim sen benimle de otursan konuşamayacaksın ki zaten.

Üstüne kültürlü, ağzı laf yapan insanlara da düşmandır bunlar. Bu tiplerin en büyük zararı kendilerine. Bakın siz böyle olmayın. Kendinizi geliştirin. Modern sanatla ve bilimle ilgilenin. Bu tür şeyleri aşağılayan filmlerden, dizilerden uzak durun. Bu filmlerdeki gibi her moda tasarımcısı ılık değildir. Her bilim adamı deney yapıp kendini havaya uçurmaz.

Türk erkeğinin hataları madde 06: Kendini her zamangeliştirmelisin. İki kelimeyi bir araya getiremeyen sen, “Kızlar benimle neden konuşmuyor?” dersen ağzına terlikle vururlar.