Türk Erkeğinin Hataları (3/6)

Medeni Cesareti Olmayan Erkek

Yalnız ve mutsuz adam.

Ülkemiz ilk sıralarda olmak üzere tüm toplumların kanayan yarasıdır bu durum. Türk örf ananelerinde genelde sert bir baba başta olur. Bu iktidar sarhoşluğuyla aile bireylerine kötü davranır. Bu tür babalar erkek çocuğunu anne ile kendisi arasında rakip görerek, erkek çocuğa kötü davranırlar.

Bu durum erkek çocuğu çok fazla annesiyle vakit geçirmeye iter ve erkeği tam bir hanım evladına dönüştürür. Genç yaşlarda bu durum tespit edilmezse ilerde tüm kadınların can dostu ama asla erkek arkadaşı olamayacak bir beta doğar. Bu durum Türk erkeklerinin yüzde doksanının başına gelmiştir. Belli bir yaştan sonra anne sözü dinlemek ölümcül bir hatadır. Ama üzülmeye gerek yok. Hiçbir şey için geç değildir. (Çocuklar size demiyorum. Siz annenizin sözünü dinleyin)

Türk erkeğinin hataları madde 03: Kızların sevgilisi ve kız kankileri olur. İki seçeneğin var ya o ya o. Aksini umut ederek sadece en değerli olan şeyini kaybedersin, yani zamanını. Özgüven Eksikliği Nedir? makalemizde bu konuya daha detaylı değinmiştik.

Kadınları Anlayan Erkek Olma Çabası

Hayatımızın belirli evrelerinde, özellikle ergenliğimizde bu evreden geçiyoruz çoğumuz. Tanıdığımız çok güzel bir kadının aşırı anlayışsız bir erkek arkadaşı vardır, ve türlü öküzlükler yapar kadına. Sen de dersin ki “Ben asla böyle biri olmayacağım, kadınları anlayan erkek olacağım”.

Merdiven boşluğunda oturup düşünen adam.

Sanırsın ki onlar bu mükemmel anlayışın için sana özveride bulunacak. (Yazarken güldüm istemsizce) Hayır bu asla olmaz. (Kadınlar size hiç bir şey borçlu değil, özellikle de sevgilerini) Kızların sevgilileri veya çok anlayışlı kız arkadaşları olur. Sen bu kızların asla erkek arkadaşı olmayacaksın. Geriye ne kalıyor sen tahmin et artık. Kadınlara düşman ol demiyorum. Ama bu beklentiyle ilişkiye başlamaya çalışırsan avucunu yalarsın.

Türk erkeğinin hataları madde 04: Kadınlar erkekleri keko diye aşağılayıp, beş dakika sonra İbo Show stüdyosuna halay çekmeye gidebilirler. Bunları düşünüp kadını anlamaya çalışırsan kafayı yersin. Kadınlara kızıp, aşağılayıp sağa sola dert yanma. Suçlu sensin. Sen de bu tür düşünceler dalıyorsan Beta Erkek konusuna bir göz atmanı öneririm.