Türk Erkeğinin Hataları (2/6)

Hayatının Kadınını Arayan Erkek

Pencereden bakan sakallı adam

Diziler, filmler, animeler ve çizgi filmler bizim düşüncelerimizi değiştirmek üzere yapılmış eserlerdir. Aksini iddia edenler gerçekten saçmalıyor. Çünkü bu eserler insanlara bir şey katmak için yapılmasaydı tamamen boş güldürü, çerez tarzında şeyler olurdu. Bakın iki kere aynı şeyi söyledim belki fark etmemiş olabilirsiniz. Birinde bizi fikir empoze ediyor, diğerinde bir şeyler katıyor. Katıyor dediğimde ne güzel değil mi?

Çoğu ana karakteri erkek olan yapımlarda hep özel bir kadın olur. Erkek ömrünü onu elde etmek için çabalar ve birgün elde eder. Bunu gerçek sanıp hayatını o şekilde yönlendiren erkek için çok acınası ve zavallı bir durum. Yapımcılar neyse ki insaflıdır ki ana karakterimiz bir şekilde filmin sonunda mutluluğa kavuşur. O ilişki başlar ve devamı gösterilmez. Mutlu son işte! The End.

Türk erkeğinin hataları madde 01: Bu dizilere, filmlere, animelere hatta oyunlara bilinçsizce inanırsanız işiniz biter. Bu konuyla ilgili daha fazla detaya Ruh Eşi Arama Takıntısının Sebebi Nedir? konusundan ulaşabilirsiniz.

Kadından Çok Evlilik Sevdalısı Olan Erkek

Bir önceki maddeyle paralel giden özellik. Bu tarz bir erkek olmanın sebebi dünyanın yüzde birlik bir topluluğunda yaşamanın dezavantajından kaynaklanıyor. Düzenli cinsel ilişki için, erkeğin hayatını bir kadına teslim etmesi gerektiği ona empoze edilmiş durumda. En azından bağlı bulunduğu lokasyon içinde bu böyle. Tüm dünya genelinden bahsetmiyoruz.

Bunun nedeni, Türk erkeğin dil öğrenmek istemeyecek kadar tembel olması. Spor yapıp kendini geliştiremeyecek kadar miskin olmasından. Ayrıca yurt dışına gözünü çevirip, dünyayı göremeyecek kadar vizyonsuz yetiştirilmesinden. Ben de dahil olmak üzere böyle yetiştirildik. Hayat kalitemizi arttırmak adına bunu kırmalıyız. Umarım kendini geliştiren Türk erkeklerini tenzih ederek bunu söylediğimi anlıyorsunuzdur. Devam edelim…

Özetle dil öğrenmek, spor yapmak ve kültürleri araştırıp bilmek şart. Yoksa tüm dünyayı Türkiye, hatta mahalleniz sanırsınız. Evlilik peşinde koşup, iki ay sonra sıkılacağınız bir kadına hayat sigortası yaparsınız. (Evet yasalar böyle şuan.) Hayat amacınız çocuk yapmak ve evlilik ise umduğunuzu bulma ihtimaliniz %20. Çevrenizde gördüğünüz tüm o mutsuz insanlar “Benim evliliğim farklı olacak” diye bu işe girişenlerdi. Daha ne kadar net olabilirim bilmiyorum. Yani demek istediğim şu, evlen ama etrafa özenip heves ederek evlenme. Evlenmek hayal olamaz bu zaten olması gereken sıradan bir olaydır. Yemek, barınmak ve üremek. Hepsi bu…

Türk erkeğinin hataları madde 02: Tüm dünya oturduğun mahalle değil. Bu konuyla ilgili daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için Evlenmek İsteyen Adam başlığı altında yazdığımız makaleye göz atabilirsin.