3. Sayfa

Trip Atmak Nedir? Trip Atan Birine Nasıl Davranılmalı? (3/3)

Evet. Kadınlar, onları ne kadar umursadığınızla değil, ne kadar umursamadığınızla ilgilenirler. Bu örnekteki tavrınız, seçeneği bol bir alfa erkek tavrıdır. Flörtünüzün ilk aklına gelen şey “Neden bu adam da diğerleri gibi kıskanıp ortalığı yıkmıyor?” olacaktır. Bunu yapabilmek için de okumanız, çalışmanız ve olayları geniş çerçeveden görebilmeniz gerekir. Çünkü taklit ustası bir delta erkek de kadınlara karşı bu tavrı sergileyebilir. Fakat yanlış yerde ve yanlış zamanda bunu yapacağından, o zengin çocuğun ekmeğine yağ sürmüş olur. İçinde bulunduğunuz durum ve zamanlama çok önemlidir.

Kız arkadaşınız size ”Bugün okulda Batuhan diye bir çocukla tanıştık, çok komikti ya.” derse, ne diyeceğinizi biliyor musunuz? Bu tuzaklı sorunun doğru cevabı nedir? Ne tür bir cevap verirseniz, sınavı kurtarırsınız artık tahmin ediyorsunuzdur. Gelin cevabı birlikte bulalım:

Eğer anında kendinizi kaybedip ona kızarsanız, testten kaldınız demektir. Yapmanız gereken şey sakin bir şekilde cevap vermek. Asla ‘’Kim o Batuhan!’’ diye bir çıkış yapmamak. Sesinizi yükseltmeyin. Yüksek ses kadınlara özgü bir özelliktir. Onlar etrafı dağıtır. Ortalığı yatıştıran ve onları sakinleştiren siz olmalısınız. Anlayacağınız, tonlamanıza dikkat ederek kız arkadaşınız Batuhan ile değil de Banu ile tanışmış gibi konuşacaksınız. Yani sakin olun. Evet, bunu yapmanız çok zor. Ama zamanla alışırsınız. Merak etmeyin.

Trip Atan Birine Nasıl Davranılmalı?

 • Trip atmak bazı kişiler için bir yaşam biçimidir. Triplerine karşılık verip onları ödüllendirmeyin. Başarılı olduklarını anlarlarsa, sınavınız sonsuza dek devam eder.
 • Öncelikle trip atan kişinin sizi test etmek istediğini bilerek olaya yaklaşın. Emin olun, çok eğleneceksiniz. Çünkü bu sınav sorularını önceden bildiğiniz bir sınav olacak.
 • Trip atan birinin amacı zaten tartışma çıkarmaktır, tartışırsanız onun ağına düşmüş olursunuz. O kurduğu tuzağın çevresinde yenilmezdir. Asla tartışmayın. Çünkü yenseniz de kaybeden siz olacaksınız. Amacınız üste çıkmak değil, dayanıklı olmak.
 • Trip atan kişi onunla ilgilenmediğiniz için trip attığını söyler. Aslında bu ne kadar hassas olduğunuzun test edildiği bir sınavdır. Onunla ilgilenmeyin.
 • Telefonlarına geç cevap verdiğinizde size trip atar. Buna aldanıp her telefonu sekreter gibi açarsanız ona ne kadar muhtaç olduğunuzu bu şekilde anlar. Her telefona atlamayın. Bu arkadaş toplantılarınız için de geçerli. Yalan konuşmayın yeter.
 • Mesajlarını on saniye geç yanıtladığınızda size trip atar. Buna aldanıp hemen her mesaja tavşan gibi atlarsanız, ne kadar boş biri olduğunuzu bu şekilde anlar.
  (bkz: Kızlarla Nasıl Mesajaşılır?)

Tribe Karşı Erkek Türlerinin Tepkileri

 • Beta Erkek: Mesaj sesi geldiği anda telefona saldırır, trip atanın suyuna gitmeye çalışır. Karşısındakini yatıştırıp konuyu güzel yerlere çekmeye uğraşır.
 • Delta Erkek: Mesajları okuduğu görünmesin diye uygulama kurar ve sinsice okur, sonra dayanamayıp cevap yazar.
 • Gama Erkek: Mesajı okur okumaz evden fırlar, kızı ikna etmeye veya öldürmeye gider. Bu tür konularda tehlikelidir, baş ağrıtan yapışkan çomarlar genelde bunlardan çıkar.
 • Alfa Erkek: Canının istediği gibi mesajlara bakar, işi varsa cevap vermez. Hatta karşı taraf görüp de cevap vermediğini bilsin diye mavi tiki bile açmıştır.
 • Sigma Erkek: İnsanlar iletişim kurabilsin diye kullandığımız yazılımları üretirler.
 • Omega Erkek: Tüm bunlar olurken küçücük odasında seksi anime figürlerine bakarak mastürbasyon yapıyordur.
 • Zeta Erkek: Bu zavallı ilkel mikroplar kendi aralarında uğraşa dursun, o Mars’a araba yollama derdindedir.