2. Sayfa

Tanışma Programları Nasıl Kullanılır? Eşleşme Taktikleri Nelerdir? (2/4)

İnsanı Kanser Eden Algoritma

Bu girdaba yakalanmamak için eşleşme sayınızı alternatif yöntemlerle yükseltmeniz gerekiyor. Bu da şu demek: Ne kadar çok eşleşme alırsanız o kadar çok kişiye gösterilirsiniz. Bu algoritma size göre acımasız görünebilir ama kazın ayağı öyle değil. Tanışma programları da sizin gibi varlığını sürdürmek istiyor. Aslında bu düzeni kendisini korumak için yapıyor. Bir kadın hiç beğenmediği erkekleri sürekli görürse ne olur? Bu uygulamayı kullanmaktan vazgeçer.

Aslına mantığı bu kadar basit olan uygulamada, ilk başlarda sizlere bir puan verilir. Bu puan uygulamaya ilk kayıt olan herkeste aynıdır. Puanlarınızı yükselttikçe yani beğeni aldıkça Tinder sizi değerli birisi gibi görür ve daha fazla insana gösterir. Şöyle düşünün; bir müzisyen, konserlerinde her zaman en çok bilinen şarkılarını söyler. Tinder ise insanları uygulamada tutmak için, puanı yüksek olan kişileri sizlere gösterir. Sürekli olarak güzel kızları görmenizin sebebi budur. Hatta dikkat ederseniz bazen çirkin kızlar arka arkaya size gösterilir. Buradan da şunu anlayın, sizin puanınız ile onların puanı denktir. Sizin hak ettiğiniz kız aslında odur. Bunun için deneyebileceğiniz iki şey var.

Tanışma Programları Kullanılır?

Tinder’da görünür olup eşleşebilmek için farklı stratejiler uygulamamız gerekiyor. Bunlardan birincisi, çirkinleri beğenip onlardan puan kasmaya çalışmak.

(Bu arada çirkin derken sizin beğenmediğiniz insan anlamında. Yazıyı uzatmamak adına çirkin deyip geçiyoruz.)

Böylece onları sadece eşleşme aracı olarak kullanmış olacaksınız. Yazmanıza gerek yok. Eşleşin yeter. Ama onların da sizi beğenmesi lazım. Sizi beğenmeleri için Tinder profilinize özen göstermeniz gerekiyor.