Reddedilmek ve Sonrası İçin Yapılması Gerekenler (9/10)

Kıskançlıktan Kurtulma Yolları

Başta bahsettiğimiz suikastçıdan basit bir şekilde korunabilirdik. Kıskançlık ve çekememe durumu aslında üstesinden gelinebilecek basit bir zayıflık. Sadece bu saldırıyı alacağımız yerlere bir parça daha ilave zırh ekliyoruz, hepsi bu. Peki nedir bu parçalar?

  • Asla ama asla onu internet üzerinden takip etmeyin.
  • Instagram, Facebook ne varsa, hepsinden silip engelleyin.
  • Duygusal yoğunluğunuz geçince engelli listesinden bile silin. Adını görmeyin.
  • Onu hatırlatan hiçbir içerik bilgisayarınızda ve evinizde barındırmayın.
  • Ortak arkadaşlarınızla görüşmeyi kesin.
  • Onu sormayın veya size sorarlarsa yorum yapmayın.
  • Bu konuyu size sık sık hatırlatan arkadaşlarınızla arkadaşlığınızı yeniden düşünün. Uyarın devam ederse hayatınızdan çıkarın. (Sebebini merak eden sorabilir.)
  • Ağır sporlara girin. Ben şahsen koşudan ziyade ağırlık kaldırmanızı ve az az hit kardiyo yapmanızı öneririm.

Bu saydıklarım ilk aşama önlemleriydi. Bunların bazılarını yapayım bazılarını yapmasam da olur demeyin. Birini yapmazsanız diğerleri de işe yaramaz. Boşuna zaman tüketmiş olursunuz. Zırhta bir tane delik bırakırsanız, oradan içinize siner bu zehir. Kendinizi bu şeklide telkin edin.

Reddedildim Ne Yapmalıyım?

Reddedildim ne yapmalıyım, bize somut şeyler söyle! Hep bir tanımlar, hep bir benzetmeler, entel entel konuşuyorsun bir şey anlamıyorum ben, diyenler için bu bölüm bir özet olacak. Yazıyı tekrar tekrar okumanız yerine bu maddeleri sırayla uygulamanız, reddedilmek hakkında daha kullanışlı uygulama arşivi olur diye düşündüm. Sonda verme sebebim ise bunu reddedilen kişinin hak etmesi. Buraya kadar dayanan biri bunları hayatına geçirmeyi hak ediyordur. Zaten sizin gibi okuyan, bir şeyler yazıp çizen, bir şeyler biriktiren, bir şeylere önem veren insanların yararlanmasını istiyoruz. Bu ne lan diye giden zaten hak etmiyor bunları. Neyse devam.

Aşağıda saydığım uygulamaları özümseyerek, arada bir tekrar ederseniz reddedilmek ve sonrası yaşanacak yıkım durumunu atlatırsınız. Yazının bu kısmını çıkarıp yanınızda taşımak, ara ara okumak özümsemek faydalı olacaktır. Devamlı tekrarlayın ki özümseyip hayatınıza yansıtabilin.