Çalışma masasında kara kara düşünen adam.

Çok çalıştığım halde para kazanamıyorum. Benim yaptığımın yarısını yapamayanlar benden daha iyi yerlerde. Neden böyle? Ne yapmalıyım? Evet.. Bu gerçekten insanı yıkan, motivasyonunu gitgide düşüren bir durum. Önceki yazılarımızda konuya hep çalışmaktan ve kendimizi geliştirmekten dem vurmuştuk. İş dünyasına girip kariyer yapmaya gelince maalesef kazın ayağı öyle değil. Her zaman çok yetenekli olmak ve çok çalışmak çok para kazandırmaz. Ne kadar bilgili ve yetenekli olursak olalım fark etmez.

Para kazanmak da ayrı bir bilgi ve yetenektir. Her ne yapıyorsak yapalım hem yaptığımız işi bilmemiz hem de yaptığımız işle nasıl para kazanırız, onu bilmemiz lazım. “Çok çalıştığım halde para kazanamıyorum.” diyenlerin fark edemediği birkaç olgudan sonra bu sürecin nedenlerine geçelim. Hazır mıyız? O halde keyfinizi kaçırıp asabınızı bozacak yazımıza başlayalım!

Para Kazanamıyorum Ne Yapmalıyım?

Önceki yazılarımızı okuyup “Artık hayatımı düzelteceğim!” dediyseniz, sizi bazı sürprizler bekliyor olacak.

(bkz: Reddedilmek ve Sonrası)
(bkz: Hayatım Nereye Gidiyor?)
(bkz: Alfa Kişilik Nasıl Kazanılır?)
(bkz: Sürekli Ertelemekten Nasıl Vazgeçerim?)

Bazı şeyler öğrendiniz ve artık bunları uygulamak istiyorsunuz. Tabii ki bu istekleriniz için para lazım. Çalışmaya karar verdiniz ve artık oyundasınız! Ama bu oyun başka oyunlara benzemez! Para kazanma oyunu siz daha Level 1 iken 100 Level yaratıkların arasına atıldığınız acımasız bir oyundur.

Bu maceramızda köşe başında bekleyen kurtlar ve çakallar Skyrim haritasından bile daha yoğun olacak. Daha oyunun başında dizimize oku yemiş olabiliriz ama pes etmeyeceğiz. Bu tehlikeli ormana dalmadan önce ilk yenilgimizin sebebini anlamamız lazım. O kadar çalışıyorum niye böyle oluyor?