Omega Erkek (4/4)

Bir Omega Erkeğini Nasıl Anlarız?

Bir omega erkeğini, annesinin bodrumundan çıktığı takdirde kolaylıkla fark etmeniz mümkün. Toplu taşımada kıyafetleriyle farklı zaman dilimlerinden kombinasyonlar sergileyen, zevk ve estetik algınızı sorgulatan insanlar görmüşünüzdür. Giyinmesini bilmez, konuşmasını bilmez ve üstüne üstlük sizin bir oktan anlamadığınızı düşünür. Kendi yarattığı hayal dünyasında sizle alay eder.

Kadınlar Omega Erkeği Tercih Eder mi?

Restoranda kendi halinde oturan bir dişi olduğunuzu varsayalım. Bir omega erkek yanınıza oturmaya yeltendi, tamam yandınız. Sizden izin almayı, kişisel alanıza saygı göstermeyi geçtim lak diye dalar. Yanıt vermezseniz dakikalarca dik dik bakar. Onunla iletişime geçtiğinizde de saçma sapan sorular sorarak durup dururken konuşmayı uygunsuz yerlere çeker. Onu görmezden gelir veya terslerseniz hatanın sizde olduğunu düşünür. Hatta agresifleşerek size zarar verebilir, gününüzü mahvedebilir. Dolayısıyla omegalar neden kız arkadaşı bulma konusunda sorun yaşıyor, anlamışsınızdır. (Ulan, erkek dahi olsan yanında duramazsın ki.)

Omega Erkeğe Nasıl Yardım Edebiliriz?

Şunu da unutmamak gerekir: Sizi nerd (inek) gibi gösteren hobiler sizi omega yapmaz. Her insan anime izleyip keyif alabilir. Bu tamamen normaldir. Sorun işin okunu çıkartıp sağlıksız hale getirmektir. Yani gerçek bir kız arkadaş bulmak yerine 14 yaşında hayali bir karakterle sevgili diye çıkıyorsanız, My Little Pony’deki atlardan tahrik olabiliyorsanız ve en büyük zevkiniz anime figürlerinin üstüne attırmaksa akıl sağlığınızdan şüphelenebilirsiniz.

Eğer çevrenizde böyle birileri varsa, onları sosyal açıdan kendilerini geliştirebilecekleri aktivitelere yöneltin. Çünkü durumu kavrayamayıp kendilerini yalnız kurt sanarak övünebilirler. Fakat bir omega, bir sigma gibi değildir -ki sigmalar bile sonunda topluma (hiyerarşiye) dönüş yaparlar. Her insan derinden derine bir topluluğa ait olmak ister. Bu yüzden çevrenizde bir omega varsa profesyonel yardım almasını sağlayın, hele ki o kişi sevdiğiniz biriyse döve döve psikologa götürmenizi tavsiye ederim.

Dolma parmaklarıyla nazikçe kavradığı katanasını elinden kapıp tombik yanağına parmağınızın ucuyla “pıt” diye sevimli bir fiske atın ve cildinde oluşan mikro tsunamiyi izleyin. Yıllarca hayatın zorluklarından kaçmış bu hantal, yumuşak ve semiz bedeni adam etmek gerçekten ilginç bir deneyim olacaktır. Ama dikkat edin, bu yaptığınız yüzünden gece uykunuzda öldürülmeyin.