Mor Hap Nedir? (2/2)

Mor Haplı Erkeğin Özellikleri

Mor hap erkeği kız arkadaşıyla yan yana uzanmış birbirlerine bakıyorlar.
 • İki tip mor hap erkeği vardır.
 • İlki, mavi hap rüyalarını kırmızı hapın içine enjekte etmeye çalışır. Kırmızı hap gerçeklerini, işine geldiği gibi çarpıtma konusunda master yapmıştır.
 • İkinci tip mor haplı, kırmızı hapın gerçeklerini gördükten sonra hayata küser. Umutsuzluğa kapılır. Çünkü kadınların beklentilerini gerçekleştirecek yeteneğin kıyısından bile geçmiyordur.
 • İyi yönünden bakarsak; ikinci tip mor haplı erkeğin yüzü kırmızı hapa dönüktür. Çünkü kırmızı hap gerçeklerini anlamışlardır. Olası bir kazık yemesi halinde, kırmızı hap gerçekleri devreye girer. Yaşadıklarından ders çıkarmayı bilirler. Bu durumda fişten çekilme ihtimalleri de çok yüksektir.
 • Mor haplı erkeğin fişten çekilme süresi, inatçılığıyla doğru orantılıdır. Yenilen kazıklar da bu sürecin hızlanmasında doğru orantılıdır.
 • Birinci tip mor haplıya dönersek, onların kırmızı hapı hiç anlamadığını söyleyebiliriz.
 • En tipik mor haplı erkek de, bu birinci tip mor haplıdır zaten. Kırmızı hapın işine gelen kısımlarını “olduğu kadar” zihniyetiyle öğrenmeye çalışır. Çünkü kırmızı hapın derin felsefesini, Kız Tavlama Taktikleri gibi algılamıştır. Kırmızı hap, düşük IQ’lu normie’lere verildiği zaman ortaya çıkan sonuç genellikle budur.
  (bkz: Delta Erkek)

Mor Hap Gerçekleri

Mor hap, kırmızı hapın içine gizlenmiş mavi hap virüsünü taşır. Bu virüs ifşalandığı anda, varlığını gizlemek için çırpınır. Bunu yaparken hayallerimiz ve umutlarımızı kullanır. Bunu yapabilmek için de en mutlu anlarımızı bekler. Örneğin güzel bir ilişki başlangıcını.

Özetle, kendisi sürekli biçim değiştirerek karşımıza çıkan The Thing yaratığı gibi bir şeydir. Yok edilesidir. Zararı sadece kendine değildir. Çevremizdekileri de yiyip bitirmeye programlıdır. Çünkü içimizi kemiren suçluluk duygusunu gidermek için yandaşlara ihtiyacımız vardır.

Mor hapın etkisine kapıldığımız anda, asla unutmamamız gereken iki gerçeği rafa kaldırırız:

 • Ömür boyu peşinde koşulan aşk masallarının birer yalandan ibaret olduğu gerçeği.
 • Tüm hayatın basit bir çıkar dünyasından ibaret olduğu gerçeği. 

Bu gerçekleri unuttuğumuz zaman, savunma sistemimiz duygusal tehditlere karşı savunmasız kalır. Zırhımız çatlamaya başladığı anda; köşede bekleyen mavi hap, yavaş yavaş içeri sızmaya başlayacaktır. 

Kırmızı çiçekler arasında başını tutup acı çeken bir adam. Kırmızı hapın acı tadını simgeliyor.

Yazının sonuna gelirken şunları da eklemek gerek. Aslında kırmızı haplı olmak zorunda değiliz. Kırmızı hap, herkesin kaldırabileceği bir şey değil. Daha da önemlisi kırmızı haplı olmak bir mertebe değil. Aksine, ağır sorumluluklar yumağıdır. Eğer siz de kırmızı hapı havalı bulup bu gruba dahil olanlardansanız yanlış yoldasınız. Bu felsefenin adını lekeleyip kendinizi kandırmaktan başka bir işe yaramayacaksınız.

Kırmızı hapın tek ödülü gerçeklerdir ki gerçekler zaten gören insan için bedavadır. Gerçekler, ödüllendirmekten ziyade, birilerinin ayak paspası olmaktan sizi kurtarır.

Sözün özü şu; her neyle uğraşırsanız uğraşın, onu tam öğrenin. Gerçekleri işinize geldiği gibi kıvırmaya çalışmayın. Kıvraklığınızı kırmızı hap gerçeklerini bükmek için değil, dans etmek için kullanın. Hayat dans ettikçe güzel…