1. Sayfa
Dua eden kadın.

İlişkilerimizde son çaremiz kısmet açma duaları ise artık iş ciddiye binmiş demektir. Önce kısa bir bilgi tazelemesi yapmamız lazım. Önceki konularımızda insanların ne kadar ilkel olduklarını görmüştük. Anlatmadığımız diğer bir özelliği de şuydu: sebep sonuç ilişkisi… İnsanlar her yaşadığı olayın sebebini düşünür ve bundan sonuçlar çıkarır. İnsanı hayvandan ayıran en büyük özelliklerden biri de bu. “Kardeş biz dua öğrenmeye geldik sen ne anlatıyorsun!” Sakin olun, hepsini anlatacağım. Sabırla okuyup uygularsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Dualar ve Ritüeller Nasıl Başladı?

Medeniyetten önceki zamandan başlamamız lazım bu olaya. İnsan bir doğa olayı görür, bu yıldırım çakması olabilir. Haliyle bu durumdan çok korkar. Bu yıldırımı çaktıran biri var der. Kendi kendine olmuş olamaz böyle manyak bir şey. Ama bu yıldırımı çaktırmasının da bir sebebi olmalı. Acaba neden oldu, yoksa bana mı kızdı? Demek ki ben kötü bir şey yaptım ki o kişi beni bu şekilde uyardı. O yüzden onun bu kızgınlığını yatıştırmalıyım. İnsan böylece adaklar adamaya başlar vesaire.

Bu adamı şimdi niye anlattık. Çünkü bu adamın özelliğini hala sürdürüyoruz. Yani bir olay oldu ve bunu hemen doğaüstü bir şeye bağladı. Yani yıldırım nedir? Nereden gelir? Bulutlarla bir ilgisi var mıdır? Bunları araştırmak yerine en kolay yoldan bir sebep çıkardı. Çünkü özümüzde bu var. İnsan ne kadar övülse de genel olarak tembel bir yaratık. Her canlı gibi yiyip içip üremek istiyor. Şu an farklı mıyız? Zengin olup yatmak istiyoruz.

Kısmet Açma Duası ve Aşk Büyüsü Yapanın Ruh Hali

Aklınızda bazı şeylerin yavaş yavaş şekillendiğini umuyorum. Hiç çalışmadığın sınava “Allah’ım ne olur geçiyim şu sınavı” diye dua ettin mi? Ettin değil mi? Ettin ettin. Hiç inkar etme. Bunu en zorlandığın oyunun kritik noktasında da yapmışsındır sen şimdi. O zaman peşinde koştuğun insan için kesin yapmışsındır. Niye yapmayasın ki?

Kimse kısmet açma duası yaptığın için senden para almayacak. Konuştuğun zaman insanlar kaçacak delik mi arıyor, tipin berbat mı, aşırı şişman ve sivilceli misin hiç problem değil. Şimdi düşünce yapımızı değiştirerek hayatınızda uygulayacağımız küçük alışkanlıklarla bu sorunları kökünden halledeceğiz. Ondan önce bu yaptığımız dualar neden tutmuyor onu anlatalım.