Kadınların Tuzak Soruları (2/5)

Gerçekleri Kabulleniş

Sonuçta bizim için hangi cinsin üstün olduğu önemli değil. Ortaokulda değiliz. Bizim için gerçeklerin ne olduğu önemli. Eğer ki sen bu bedenin içinde doğduysan bunun hakkını vermelisin. “Neden?” Çünkü; her iki cinsi de aynı anda yaşayamazsın. Hayatın her hazzı aynı anda yaşanmaz. Bazı zevklerinden fedakarlıklar etmen gerekir. Bir kadını sahiplenip sefa sürerken diğer yandan kadın gibi güvenceye alınmayı bekleyemezsin. Erkekliğin yükünü de omuzlamalısın. Harcanabilirlik de bu yüklerden biri.

Kaynak yapan işçi.

Varoluşun ve ilerlemenin temeli; çiğnedikçe acısı çıkan o gerçeklik hapını yutmaktır. Piyon olmaktan kurtulmak mı istiyorsun? O halde ilk yapman gereken değersiz bir piyon olduğunu kabullenmek. Erkeklerin bilimsel sınıflandırılmasını yaparken bile “Sen erkekleri ne hakla sınıflandırırsın?!” diye tetiklenen tipler olmuştu. Bu gerçekliği de düşünecek olursak, yazının burasına kadar yine iyi dayandınız. Sizde umut var…

Kadınlar Neden Tuzaklı Sorular Sorar?

Erkeklere hakaret ediyorum diye tetiklenen arkadaşlar da gittiğine göre devam edebiliriz. Ne demiştik? Erkekler olarak değersiziz, evet. Bu değersizlik sosyal yaşamımıza da yansıyor, özellikle ilişkilere. Bizimle birlikte olmak isteyen bir kadın pazarda mandalina seçer gibi bizi seçebiliyor. “Olur mu öyle şey lan!” diyenlere cinsel pazar değerini hatırlatırım. Meyvelerin tazeliğini bir bakışta anlayabilirsiniz belki. Peki erkeklerin iyisi nasıl anlaşılıyor? Kadınlar, erkeklerin kalitelisini nasıl seçiyor? Evet! Tam düşündüğünüz gibi.

Kadınların tuzak soruları erkeklerin kalitesini belirlemek içindir. Sizi diğer mandalinalardan ayıran şey bu sorulara karşı tavrınızdır. “Tavır ne alaka abi? Ne cevap vericez? Sen bana onu söyle!” Bak hâlâ soru diyorsun. Kadınlar sizin verdiğiniz cevaplara değil, cümlelerinizin ardındaki alt metinlere bakar, yani davranışlarınıza. Gece on ikiyi bir geçe attığınız “Doğum günün kutlu olsun.” mesajıyla akşama doğru attığınız doğum günü mesajı aynı değildir. Bu konunun detayını Kadınlarla Nasıl Mesajlaşılır? konusunda vermiştik. Uzatmadan devam edelim.