Telefona Instagram fotoğrafı yüklerken.

Instagram fotoğrafı niçin önemli? Unutmayın kim ne derse desin ilk etapta önemli olan dış görünüştür. Önceki yazılarımızda “Gerçek bir hayat edinin. Gerisi kendiliğinden gelir.” desek de yanlış seçilmiş bir Instagram fotoğrafı bu öğretileri yerle bir etmeye yetebilir. Instagram gibi sahte dünyalarda maalesef durum böyle.

Unutmayın, insanların hepsi insan değildir. Kafalarında kurulu nefret senaryoları ve sonradan öğrenilmiş çakma duyarlılıkları vardır. Sizi sadece görünüşünüze göre yargılamalarına rağmen aslında bunu yapmadıklarını iddia ederler. Sanal dünyada durum daha da beterdir. Çünkü burada gerçekleri haykırdıklarında saklanmaları da gerekmez. “Ben her şeye rağmen bu yapay dünyadan (sosyal medyadan) biriyle tanışacağım.” diye kafaya koyduysanız bu makale sizin için.

Bu dünyada kanser hücreleriyle muhatap olmadan ve kendimizi rezil etmeden hoşlandığımız insana açılabilmeniz mümkün mü? Onu inceleyeceğiz. Koruyucu kıyafetlerinizi giyinip radyasyon detektörünüzü yanınıza aldıysanız konuya girelim. Toksik bir konu olacak.

Instagram Fotoğrafı Rakiplerinizi Nasıl Eler?

Tinder ve Instagram, karşı cinsin en çok kullandığı eşleşme ve sosyal medya programlarıdır. Buradaki çoğu kadın için her zaman gösteriş ön plandadır. Bu durum neye mal olursa olsun bunu yaparlar. Bu platformlarda kadın erkek eşitliği ve feminizm unutulup gider. Burada tabir ettiğimiz kadınlar, bizzat kendilerini kendi istekleriyle satılığa çıkarırlar. Her yerde olduğu gibi burada da cinsel pazar değeri dengeleri esas alınır.

Tinder’da çok fazla ilgiye maruz kalan kızların cinsel pazar değeri arz talep dengesizliği yüzünden aniden fırlar. İşin kötü yanı bu dalgalanma tek yönlüdür. Fırlar ve orada sabit kalır. Tekrar düşmez.

(2018 Krizi başlangıcındaki kur üzerinden fiyatlandırma gibi.)

Bir erkek olarak bu vahşi ormana adım attığımız anda ilk yapmamız gereken şeyin “farklı olmak” olduğunu direkt anlarsınız. Görselliğin konuştuğu bu ormanda farkınızı belirleyen yegane şey de iyi çekilmiş birkaç adet Instagram fotoğrafı oluyor. Ne kadar kaliteli fotoğraflarınız varsa diğer kabile üyelerinden o kadar üstünsünüz. Burada kariyerinizin, kalbinizden geçen iyi niyetlerin ve insanlığa faydanızın hiçbir önemi yok. Kendinizi fotoğraf dilinde doğru bir şekilde aktarabilmeniz önemli olan. Profesyonelce hazırlanmış fotoğraflar kullanın. Böylece derin dekolte verip dudağını büzen hanım kızlarımız sizin ne kadar farklı biri olduğunuzu kavrayabilsinler. Özetle; bu dünyada iyi bir Instagram fotoğrafı paylaşmamışsanız, atomu parçalamanız bile bu insanlara hiçbir şey ifade etmiyor.

(bkz: Milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın Instagram Profilini Eleştiren Kızlar)