Hakkımızda

Biz de çoğunuz gibi hayatı umut tacirlerinin elinde harcanıp gitmiş insanlardık. Hiç olmayacak şeylerin hayalleriyle doldurulmuş bir eğitim hayatımız oldu. Devamlı değişen sistemler içinde ezildik. “Okumazsan pişman olursun!” lafını tersten yaşadık.

Hiçbir işe yaramayan diplomamızı katlayıp bir kenara koyduktan sonra iş hayatına atıldık. Bizi havada kapması gereken firmalar tarafından iş başvurularımız reddedildi. Sonrasında çim biçmeden, yer silmeye, eşya taşımadan 3D proje modellemeye kadar sayısız iş yaptık. Denediğimiz, umut ettiğimiz, üzerine hayaller kurduğumuz ne varsa elimizde patladı. Gerçekleşenler de umduğumuz gibi olmadı. Neredeyse her yaptığımız projede kandırıldık veya kullanıldık. Sayısız kere reddedildik. Yaptığımız işlerde en yakınlarımız tarafından bile ciddiye alınmadık.

Tüm bunlar devam ederken bunların üzerine başarısız ilişkiler yaşadık. Yani özetlersek; bize hayatımız boyunca anlatılan gelecek vaatlerinin hepsi palavraydı. Belki o zamanlar doğruydu ama günümüz için demode kalmışlardı.

Bunların aynısını çoğunuzun yaşadığını biliyoruz. Biz de sizin kadar öfkeliyiz bu duruma ama sanmayın ki mutsuzuz. Şuan tahmin edemeyeceğiniz kadar huzurlu ve mutluyuz. Çünkü bu durumu düzeltmenin yollarını tecrübe ederek, okuyarak, izleyerek ve gözlemleyerek bulduk. Bu mutluluğun çoğalması ve daimi olması için bu paylaşımları yapıyoruz.

Bu Sitenin Amacı Nedir?

Reddedildim.com, hayatta başarılı olmanın yolunu arayan insanlar için oluşturulmuş bir platformdur. Bir “uzman sitesi” ya da “bilir kişiler topluluğu” değildir. Bu platformu, haritanızda yolları işaretleyen bir rehber olarak düşünebilirsiniz. Haritada gitmeniz gereken yerler kırmızıyla çizilir. O yoldan gidip gitmemek tamamen sizin seçiminize kalmıştır.

Burası size somut vaatler vermez, bilgiyle gelen aydınlığa giden yolu gösterir. Saplantılı olduğunuz düşüncelerden, rayından çıkmaya korktuğunuz yollardan sizi kurtarmaz. O yolun sonunu gösteren bir dürbün gibidir. Raylardan çıkıp yeni yollar için yeni tekerler üretmeniz sizin seçiminizdir.

Özetlersek; Bu site hayatınızı sizin için düzeltmez. Düzeltmeleri yapabilmeniz için size gerekli malzemeleri temin eder.

Hayat kalitenizin artması, mutlu olmanız ve bir amacınızın olması dolaylı yoldan bizim de faydamıza olacaktır. Yani sizin hayat kalitenizin artması bizim de işimize yarayacaktır. Bu platform karşılıklı fayda ilkesinden yola çıkarak “Aslında kendisi için çalışır.” diyebiliriz. Zaten hayat böyle değil midir? İyilik et ki iyilik bulasın…

Neden Böyle Bir Site Açtık?

Umutsuzluk deryasında yüzen birçok insan görüyoruz. Mevcut ekonomik durumlar ve siyasi olaylar bir yana dursun kendi ülkelerindeki insanlara bile düşmanlar. Herkes birbirine kazık atma peşinde. Haliyle bu batağın içinde doğup büyüyen insanların tamamen umut ışığı sönmüş ve bu karanlık boşlukta sağa sola çarpar vaziyetteler.

Ekonomik kırılmalar, etnik ayrımcılıklar, sınıf farkları ve inanışlar ile insanlar bölünmüş halde. İş bulma konusu açıldığı zaman “torpil” ve “tanıdık biri” lafları otomatikman ağızlardan çıkar olmuş. Kadın erkek ilişkileri toplum baskısı altında kalmış. İnsanların insanca olan her özelliği bazı kesimlerce unutturulmaya çalışılmış. İşin kötüsü bunların son bulduğu gün insanlar halen bu vaziyette olacaklar. Çünkü bu ağlayışın sonu yok! Kötüye alışan insanlar iyinin ne olduğunu bile bilmiyor. Ağlayış hep sürüyor ve sürecek.

Belli başlı konularda bizlere dert yakınan arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve akrabalarımıza sosyal medya üzerinden tek tek yanıt vermek çok verimsiz olurdu. Sokaklarda insanlara “Durun, sizin için bir çözüm yolu biliyoruz!” da diyemeyiz. Buna daha etkili bir çözüm bulmak için bu platform üzerinden herkese birden yayın yapmamız gerekiyordu. İnsanlara tek tek cevap yetiştirmek yerine uzunca açıklama yapıp bu insanlarla paylaşmak en mantıklısıydı. Böylece Reddedildim.com bir ihtiyacı karşılamış oldu.

Sitenin Kuruluş Amacı:

  • Hayatı zamanla siyah beyaz olan insanlara hayatın renklerini geri kazandırmaktır.
  • Karşılaşılan olumsuz duyguları, korkuları ve gereksiz kaygıları bilgi ve mantık ile yenmektir.
  • Buhranda, yorgun ve hüzünlü olmak yerine, hayata tekrar umutla bakmayı sağlamaktır.

Sitenin Gelir Kaynağı:

Şuan için Google Adsense ile çalışmaktayız.

İlerisi için: kitap, uygulama ve bilgisayar programı gibi gelişiminize yardımcı olmak adına tanıttığımız ürünleri Amazon üzerinden seçerek ikinci bir gelir kapımızı açmayı düşünüyoruz. Bir diğeri ise Patreon hesabı açmak. Eğer bizim yaptığımız işleri faydalı buluyorsanız, bize buradan destek olabileceksiniz. Tabi bunlar sadece düşünce.

İletişim:

Bizlerle iletişime geçmek istiyorsanız: Reddedildim.com iletişim sayfamız üzerinden dolduracağınız bir formla bizlere ulaşabilirsiniz.