Adam, kadına sürpriz yapmak için arkasında bir demet çiçek gizliyor

Genç yaşta kız tavlamak ve sürekli bunun için çabalamak ne kadar doğru? Forumlarda ve yorumlarda, birçok kardeşimizin serzenişlerini görüyorum. Gördükçe de üzülüyorum. “Abi on yedi yaşındayım, kızlarla arkadaşlık kurmak istiyorum ama sürekli reddediliyorum. Ne yapabilirim?” gibi sorular artmaya başladı. Bu soruların asıl nedeninin okumamaktan ve öğretileri öğrenmeden uygulamaya çalışmaktan kaynaklanıyor. Sitelerden bir iki yazı okuduğunuz zaman her şeyi öğrendiğinizi ve artık oyuna hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz. Fakat hayatın gerçekleriyle karşılaştığınızda şaşkına dönüyorsunuz. Hiç de size bahsedilen gibi olmadığını görünce, pes ediyor ve kendi konfor alanınıza geri dönüyorsunuz..

Fakat bugün sizlere, lisedeki ve üniversitedeki arkadaşlara tavsiyeler vereceğim. Kendinizi bu konularda nasıl geliştirebilirsiniz? Karşı cinsle nasıl iletişime geçebilirsiniz? İlişkilerde nasıl başarılı olursunuz? Bu makalede sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım. Genç yaşta kız tavlamak, onlarla gezmek eğlenmek elbette mümkün. O zaman bir kıyaslama yapalım. Tüm zamanımızı kız bulma hayaline mi yoğunlaştıralım yoksa kendimize mi odaklanalım? Hangisi daha mantıklı? İnceleyelim:

Genç Yaşta Kız Tavlamak Neden Mümkün Değil?

Zannediyorsunuz ki bu konuları okudum öğrendim ve hemen yarın harem kuracağım. Genç yaşta kız tavlamak veya kız arkadaş bulma hayaliyle yaşamak hayal kırıklığını getirir. Bu hayal kırıklığını en zayıf olduğunuz dönemde yaşarsınız. Bu yüzden bilgisizlik ve deneyimsizlik travmatik sonuçlar ortaya çıkarabilir.

(bkz: Reddedilmek)

Ne yaşayacağınızı önceden bilmeniz; bunun için de okumanız, öğrenmeniz, anlatılanı dinlemeniz gerekir.

(Tabii ki doğru kişilerden ve doğru yerlerden)

Hayatta her insan eşit yeteneklerde değildir. Eğer “Kızlarla nasıl konuşmalıyım” şeklinde sorular soruyorsanız zaten bitiksiniz. İşi batıracağınız baştan belli. Unutmayın damlaya damlaya göl olur. Hayatı boyunca üç beş tane kızla konuşmuş ve tecrübesi olmayan bir adamın, her hafta başka bir kızla konuşmasını bekleyemezsiniz.

Siz de yaşınızdan dolayı bu kadar çok kızla konuşamazsınız. Okulun en popüler çocuğu olmadığınız sürece bu çok zordur. Bunun için acele etmeyin. Kız arkadaş bulma hayalinizi rafa kaldırın demiyorum. Acele etmeyin sadece. Önünüzde daha yıllar var. Bizler de bu konuları ilk okumaya başladığımız zamanlarda Türkçe kaynak bile yoktu. İngilizce kaynaklardan çevirip okuyorduk. Şimdi siz şanslısınız, sizlere yol gösterenler var. Tek yapmanız gereken okuduğunuzu anlamak ve sabırla uygulamak. Gerekenleri maddeler halinde yazayım, siz de not alın ve bir köşeye asın.