1. Sayfa
Gözlüklü Düşünen Çocuk

Gama erkek, karakteristik özellikleri bakımından sıklıkla diğer erkek türleriyle karıştırılır. Örneğin bir gama erkeğin yalnızlığı sigma erkek yalnızlığına benzetilebilir. Fakat ikisi birbirinden çok farklıdır. Aynı şekilde gama erkekler, beta erkek gibi kadınlarla sorun yaşayabilir. Keza omega erkek de kadınlar konusunda berbattır. Ama bu başarısızlık tamamen farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Gama erkekle diğer türlerin aralarındaki farkları netleştirebilmek adına gelin gama erkek neymiş, beraber inceleyelim.

Gama Erkek Nedir?

Gama erkek, alfa ve beta özelliklerinin her ikisini de bünyesinde barındırır. Çoğu erkekten zeki olmasına rağmen içe dönük yapısı nedeniyle ne bir alfa ne de bir beta olabilmiştir. İçten içe ünlü olmak, sesini duyurmak ister ama bunu yapacak cesareti kendinde bulamaz.

Alfa olmaya çalıştığında kadınsı özellikleri devreye girer, sıkıntıya gelemez. En ufak sorunda korkup kabuğuna çekilir. “Bari beta olup rahat yaşayayım.” dediğindeyse üstün zekası bir şeylerin ters gittiğini sürekli yüzüne vurur. Karakteri pinpon topu gibi alfa ve betalık arasında sekiş gösterir. Bunun sonucunda sürekli kendisiyle çelişen, bir şeyler kanıtlamaya çalışan ama bunu bir türlü başaramayan bir karakter şablonu ortaya çıkar.

Gama Erkeğin Özellikleri

 • Gama erkek duygusal bir varlıktır. Kırılgan, içe dönük ve aşırı empatik bir yapısı vardır.
 • Karar verirken mantıktan ziyade duygularını baz alır.
 • Hayatının kadınını bulmayı kafaya koymuştur. Bu yüzden ilişkilerinde hep seçici davranır. Bu titizlik yüzünden kız arkadaş bulma konusunda ciddi hatalar yapar.
 • Kadını tanrıça mertebesine yükseltebilir.
  (bkz: Oneitis Sendromu)
 • Reddedildiğinde ise toptan bütün kadınları düşman ilan edebilir.
  (bkz: Siyah Beyaz Düşünce Yapısı)
 • Kendine bir sevgili yaptığında ise kıza sıkı sıkıya bağlanır. Onu ruh eşi zannedip ondan iyisini bulamayacağını düşünür.
  (bkz: Ruh Eşi Arama Takıntısı)