Evlenmek isteyen Adam (4/4)

Cinsel İhtiyaçları İçin Evlenmek İsteyen Erkek

Kadın ve erkeğin çektiği cinsel baskılar müşterek. Ama evlilik sonunda bir erkek olarak bu çabanın karşılığını alabilecek misin? Orası muallakta kalıyor. İmzalar atıldığında gelin hanım, (genelde) evlilik için erkeğe çektirdiği ekonomik ve mental sıkıntılardan sonra bir nebze olsun muradına ermiştir. Artık evliler listesindedir ve altın gününde düşman çatlatır. Hele ki koca zenginse demeyin keyfine. Ya sen? (Kızmayın hanımlar, biliyoruz hepiniz öyle değilsiniz. Ama yok mu gerçekten böyle tipler etrafınıza bir bakın)

Üç artı bir evini aldın, tam tur yüzüğünü çektin, arabanı aldın, düşman çatlatan düğün masraflarını karşıladın. Belki bunlar için kredi çektin ve senelerce ödemek için çalışacaksın. Peki ne uğruna? Düzenli bir cinsel ilişki ve birazcık sevgi. Umduğunu bulabilecek misin.”Nasıl yani ya?”

Seni çok isteseydi, sana o evleri, yatları, jetleri alman için zorlamazdı. Seninle birlikte olmayı isterdi. Sen onun kısıtlı sevgisi ve vücudu için belli bir bedel ödedin. Buna bile razı geldiğini varsayalım. Yine de hesapların yanlıştı dostum. O, artık karın, ve belli bir görev bilincinde sana yaşattığı cinsellikten bile zamanla sıkılmaya başlayacak. Tiksinerek yaptığı görevini yerine getirirken belli kalıplar ve katı kurallar içinde olacak sana karşı. Mesela o çok istediğin fantezini hiç gerçekleştirmeyecek midesi bulandığı için. (Yine söylememe gerek var mı her kadın böyle değildir diye? Neyse biz konumuza dönelim)

“Evdeki hesap çarşıya uymaz!”

Evlilik isteyen bir adam yıllarca çalışır, çabalar. Ev almaktı, araba taksitiydi derken ömrünü tüketir. Bunca şeyden sonra sadece evleneceği kadına adamak üzere biriktirdiği mal varlığı vardır. Kendini hiç geliştirmemiştir. Artık hayatta iz bırakacağı tek şey bir çocuğa sahip olmaktır. Belki o büyük adam olur diye. Merak etme o da başka bir çocuk bırakıp bu hayattan göçüp gidecek.

Evlilik Çocuk Oyuncağı Değildir

Diyelim ki son anda uyandınız. Belki de sen bu yazıyı okuyan yeni evli bir adamsın. Benim sözlerime gönülden katıldın ve zararın neresinden dönersek kârdır kafasındasın. Yok öyle yağma. Bu durumdan kurtulacağını mı sandın? Başına gelip “torun da torun” diye öten anne baban ne olacak? “Aysel hanımın üçüncü çocuğu doğacakmış. Bizim niye yok?” Sorusu ensende birgün patlayacak.

“Ne yapalım kardeş? Evlenmeyelim mi?” Birincisi onu bana soruyorsan zaten sen kendi kararlarını kendisi veren biri değilsin. Kendini geliştirmelisin bu konuda. İkincisi kimse sana evlenme demiyor. Yazının tüm konu özeti zaten evlenmemen gerektiği değil, bu iş için acele etmemen gerektiği. Cinsellik için evlenilmez. Yanımda çerez olacak biri olsun diye evlenilmez. Ailem istiyor diye evlenilmez. Sana bunları anlatmaya çalıştım, senin için, yaşam kaliten artsın diye. Bu konular hakkında kafanıza takılan daha fazla şey varsa Türk Erkeğinin Hataları listesinden öğrenebilirsiniz. Hangi hatalara düştüğümüzü genel olarak listelemeye çalıştım.

Sonuç olarak tekrar etmek gerekirse kadın düşmanı, evlilik düşmanı, toplum düşmanı olarak algılanmak istemiyoruz. Kadını ve erkeği ile kaliteli bir yaşam sürmek istiyoruz. Toplumun bize yüklediği gereksiz yüklerden kurtulmak istiyoruz. Cinsiyet ayrımcılığını bırakıp birer birey olarak yeniden doğmak istiyoruz.