Evlenmek isteyen Adam (2/4)

Baskıcı Toplum Kuralları Yüzünden Evliliğe Mecbur Bırakılma

Gece vakti sokakta yürüyen bir genç.

Eğer bir erkek bu masallardan uyanırsa, bir birey haline gelirse, onu çarklarının arasında ezecek baskıcı toplum kurallarıyla karşılaşacak. Bunlar öyle kurallar ki asla sonu gelmeyen ve yenileri üretilen kurallar. Evli değilseniz cinsel bir hayatınız olamaz, olmamalı. Öyle ki bunu yapmaya kalkışan bireylerin her yönden hakları elinden alınmalı. Onların karşı cinsle ortak ev kiralamalarını geçtim tek başlarına dahi eve dahi çıkamamaları. Birlikte otelde kalmak istediklerinde evlilik cüzdanı istemeleri gibi. Bunları yaşayan erkek olsun kadın olsun fark etmez, çareyi evliliğin dikenli dallarına tutunmakta buluyor.

Burası önemli. Biz evlilik düşmanı değiliz. Severek evlenenler bize insanlık adına umut vermiyor değil. Buradaki örnekte, cinsellik amaçlı evliliği gerçekleştiren erkek üzerinden çıkarım yapıldı. Senin için belki gül yaprakları arasında bir ilişki, ama o adam için dikenli dallar arasında mücadele.

Evlenmek İsteyen Adam Ruh Eşi Arama Sendromu

Evlenme meraklısı adamın en büyük problemi, ona empoze edilmiş yanlış bilgilerin saplantı haline dönüşmesidir. Bu ruh eşini bulma inancına öylesine bağlıdır ki, kadınlarda yaşadığı her hayal kırıklığında, sağa sola koşuşturan körebe gibi görünür. Karşısına çıkan her kadını çaresizlik içinde kafasında uydurduğu ideal kalıba sokmaya çalışır.

Bunun temelinde o kadına muhtaçlık ve bastırılmış cinsel ihtiyaçları yatar. Peki bu saplantılı düşünceler, muhtaçlık ve bir kadına tüm benliğiyle bağlanma nereden geldi. Durup dururken bir erkeğin bu hale geldiğini düşünmek büyük saflık.