Telefonunda sanal dünyaya yolculuk yapan bir adam.

İlişki başlangıcında sorun yaşayan erkeklerin en çok yaptığı hatalardan bahsetmeden önce size şunu sorayım: Reddedildiğinizde veya terk edildiğinizde “her zaman en haklı” taraf siz miydiniz? Ben birçok erkeğin kendilerine bu soruyu sormak yerine suçu direkt kadınlara attıklarını görüyorum. Bu gerçekten de komik bir durum. Sahip olamadığı her kızı kezban veya golddigger olarak yaftalıyorlar. Halbuki ilişkilerindeki başarısızlıklarının sebepleri yine kendileri. Bu neden böyle? Çünkü evinde pinekleyen bir omeganın kadınlara kızması, kendisini geliştirmesinden daha kolay. İşin garibi birçoğu kadın doğasının gerçeklerini sizden iyi bilir. Bilmedikleri Redpill terimi yoktur ama hâlâ obezdirler. Spor salonunun yolunu tutmak yerine sağda solda kadınlara giydirirler.

Siz de bunlar gibi devamlı çenesi çalışan ama hiçbir şey yapmayan kompleksli ve agresif biriyseniz kadınlarla ilişkilerinizin kötü olması hiç de tesadüf değil. Ama size kızmıyorum, kızamıyorum. Gerçekten… Bu durumunuz yıllarca aldığınız yanlış eğitim ve kötü çevre etkenleriyle mutasyona uğramanızdan kaynaklanıyor. Bunun bir de medya tarafı var ki o en korkuncu.

Birbirimizi anladığımızı varsayarsak; bir an önce ukalalığı bırakıp, bu durumu düzeltme işine koyulalım. Evet, şuana kadar hep siz haklıydınız. Mutsuzluğunuz hep o kezbanlar yüzündendi ama bunun bir getirisi olmadığının siz de farkındasınız. Şimdi değişiklik yapma, olayları geniş bir çerçeveden görme zamanı. Gerçekten bir kazanım elde etmek istiyor musunuz? O halde en sık yaptığınız hataları baştan sona irdelememiz gerekiyor. Düşünüp tutasınız diye erkeklerin en çok yaptığı hatalardan bir liste yaptım. Hazırsanız başlıyorum…

Erkeklerin En Çok Yaptığı Hatalar Nelerdir?

Evet, birazdan bahsedeceğim Mahşerin Dört Atlısı hayatınızı mahvetmeye yetecek cinsten hatalardır. Eğer hayatınızı ziyan etmek istiyorsanız, bu hataları yapmaya devam edin. Eğer ki bu hatalardan vazgeçer ve kişisel gelişiminize odaklanırsanız sadece hayatınız değil, toplum da düzelecektir. Peki, nedir bu dört büyük hata? İşte erkeklerin en çok yaptığı saçmalıklar:

  1. Arkadaş çevresi çok kötü olan bir kızla ciddi ilişki yürütmeye çalışmak.
  2. Daha yeni tanıştığı bir kıza ciddi ve agresif bir şekilde ilgi göstermek.
  3. Kadın doğasını reddederek o özel kadının peşinden koşmak.
  4. Kendisiyle ilgilenmeyen kızın paçasına yapışmak.