3. Sayfa

Erkeklerin En Çok Yaptığı 4 Hata (3/3)

3. Neden Sevdiğim Kadınlar Hep Aynı Çıkıyor?

Erkeklerin en çok yaptığı hataların başında insan doğasını bilmemek geliyor. Hâlâ insanların mantıklarıyla hareket eden canlılar olduklarını sanıyorlar. “İnsanlar mantıklarıyla hareket etmiyorlar mı yani?” Evet, insanlar aslında birer duygu yumağı. Çok azı duygularını ve ilkel dürtülerini yenip rasyonel kararlar alabiliyor.

İnsanlar da diğer hayvanlar gibi yeyip, içip, üremek için programlanmış ilkel yaratıklar. Sıcakta miskinleşir, soğuğu yeyince uyanır, karnı doyunca da oynaş ister, diğer tüm ilkel canlılar gibi. Tamam, o kadar da ilkel değiliz ama özümüz bu. Yani hayvanlık hamurumuzda var. Şimdi size soruyorum: Temelinde bu hayvani hisleri barındıran bir canlıdan sonsuz iyilik beklemek sizce ne kadar mantıklı?

Özetlersek; erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de insanların da birer hayvan olduğunu unutmaları, bilmemeleri veya bu gerçekliği inkar etmeleridir. O yüzden gönül verdiğiniz her insandan insanlık beklemeyin. Hayallerinizi süsleyen o melek, sizden daha ilkel çıktığında üzülürsünüz. Düşünecek olursak her iki tarafta aşağıda. Sonuçta o meleğin kanatlarına binip cennete uçmak için onu istemiyorsunuz. Niyet başka. Şimdi burada yazdırmayın o niyeti…

4. Hoşlandığını Söylüyor ama Cevap Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de tutarsız bir kızla ilişki yaşamaya çalışmalarıdır. Bu tür kızların davranış şablonlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Başlarda sizinle ilgilenirler. Sizden hoşlandığını düşünürsünüz.
 • Sonra aniden ilgiyi keserler.
 • Devamında tüm ilgiyi sizden beklerler.
 • Siz yazmadan sizinle konuşmazlar.
 • Siz muhabbeti devam ettirmek için çabaladığınızda sizden daha da uzaklaşırlar.
 • Bu duruma üzülüp ilgi vermeyi bıraktığınızda tekrar sizinle ilgilenirler.
 • Sevinip tekrar muhabbete girdiğinizde tekrar ilgiyi keserler.

Bu durumda sizin yapmanız gereken şey basittir. Size ilgi gösterene karşılığını vermek, sizi adam yerine koymayanla da ilişiğinizi kesmektir, hepsi bu kadar. Bakın haddini bildirin bile demiyorum. Sizinle ilk tanıştığında saatlerce konuşmak isteyen biri şimdi neden konuşmuyor? Ona makale yazdığınız zaman bile hâlâ gülücük atıyorsa ortada yanlış bir şeyler vardır.

Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de “Ama o böyle şey yapmaz. O beni çok seviyor.” demesi oluyor. Evet, doğru. Ama seviyor “du”. İlişkinizin başlangıcındaki güzel anlar o gün için geçerliydi. İlişkiler şimdiki zamana bakar. Geçmiş her gün temizlenir. Aynı porno izlediğiniz internet tarayıcısı gibi. Kızla olan geçmişiniz bu tarayıcıdan bile daha temizdir. Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de o geçmişte yaşamalarıdır. Evet, o sizden hoşlanmıştı. Onunla çok güzel vakit geçirdiniz ama o orada kaldı.

Bu demek değil ki bu hareketi yapan tüm kadınlar böyle. Hepsi sizi süründürmek istiyor. Hayır. Gerçekten kendi ayakları üzerinde duran, hayali veya projesi olan kadınlar da var. Daha önce de söylediğim gibi: hâlâ 500,000’de 1 şansınız var. Bu makaleyi okuyup da çalışan ve üreten bir kadına boşu boşuna haksızlık etmeyin. Bu kadar şanslı olduğunuza inanıyorsanız kıza makale yazıp cevap beklemeye devam edin.

Bu Hataları Kabullenmeniz Neyi Değiştirecek?

Bu hataları anlamanız tabii ki de sizi bir playboy yapmayacak. Aşk doktoru olup bir iki sihirli cümleyle kadınları tavlayamayacaksınız. Bu hataları gidermenizin temel amacı şu: Zaman kazanımı sağlamak. Sizi başarıya götüren en büyük faktör zamandır. Eğer bu hatalara devam ederseniz neler yaşarsınız, bakalım:

 • Bir kadının sizi parmağında oynatması bir iki yılınıza mal olabilir.
 • Temiz aile kızı ararken bir kaşarla (deneyimli kimse) ilişki yaşamanız büyük hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Zaman kaybını saymıyorum bile.
 • Sizden devamlı ilgi bekleyen biriyle beraber olmanız kariyerinizi tökezletebilir. Sadece zaman değil, ayriyeten para kaybı da yaşarsınız.
 • Kadın doğasını ve insan psikolojisini anlamamanız defalarca kez aynı hatalara düşmenize sebep olabilir. (Büyük zaman, para ve sağlık kaybı.)

Özetle; bu makaleyi komple uygulamanız hayallerinizi gerçekleştirmeyecek. Yine sap sap okuldan eve, evden okula gideceksiniz. Ama şunu net söyleyebilirim: Uzun vadede kazanacaksınız ve pek çok insanın önüne geçeceksiniz. Onlar yediği kazıklardan arabesk rap yapadursun, siz onların şarkılarındaki kötü adam olacaksınız. Takacaksınız yüzüğü.

Milyonlarca yıl sonraki yaşamı hayal etmeye çalışın. Gün gelecek ölümün bile çaresi bulunacak. Belki de ölenler bile geri diriltilecek. Sana çok mu uçuk geliyor. Şöyle düşün; Şuan bu yazıyı okuduğun telefonun benim çocukluğumda bilim kurgu ögesiydi. Tabletleri sadece uzay filmlerinde görürdük. O gün uzay gemilerinde gördüğüm sensörlü kapılar bugün alışveriş merkezlerinde kullanılıyor. Tüm bu teknolojiler 10 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleşti. Şimdi bundan bir milyon yıl sonrasını hayal et. Dediklerim biraz daha kafana yattı mı?

Tüm bu inanılmaz şeyler olurken insanlığın yapamayacağı şeyler de olacak. O da ilerleyen zamanı geri sardırmak. Zihninizi açın ve düşünün. Ölüme ve sonsuz yaşama yelken açan insanlar hâlâ bir şeyi geri getiremiyor. O da zaman. O yüzden zamanın çok değerli bir şey olduğunu anlayın artık. Seni iplemeyen bir kızın bildirimlerini beklerken geçen saniyeleri hisset. Zaman akıyor. Hâlâ o kızdan gelecek mesaj bildirimlerini kafana takmaya kararlı mısın?