3. Sayfa

Erkeklerin En Çok Yaptığı 4 Hata (3/4)

İnsan doğası diyorduk. İnsanlar genel olarak bakıldığında iyi niyetli canlılar değildir. Özellikle aymaz çoğunluk. Onlar fesattır. İyiliği tam tersi şekilde anlarlar. Gerçek iyiliği kavrayabilecek kapasitedeki insan oranı 10,000’de 1’dir ve bunların sadece %5’i kadındır. O yüzden “Canım nasılsın? Niye cevap vermiyorsun?” gibi mesajların onlarcasını bir günde yollamayın. Çünkü karşınızdaki kişinin bunu iyiye yorma ihtimali çok zayıftır. Hele ki o kızla daha sevgili bile olmamışsanız. Bu hareketiniz kendi bacağınıza muhtaç beta erkek damgası basmanızla aynı şey. Yapmayın demiyorum. Kendi seçiminiz. Dediğim gibi, yine de iyi niyetli birine rastlama şansınız 500,000’de 1 ihtimal.

3. Neden Sevdiğim Kadınlar Hep Aynı Çıkıyor?

Erkeklerin en çok yaptığı hataların başında insan doğasını bilmemek geliyor. Hâlâ insanların mantıklarıyla hareket eden canlılar olduklarını sanıyorlar. “İnsanlar mantıklarıyla hareket etmiyorlar mı yani?” Evet, insanlar aslında birer duygu yumağı. Çok azı duygularını ve ilkel dürtülerini yenip rasyonel kararlar alabiliyor.

İnsanlar da diğer hayvanlar gibi yeyip, içip, üremek için programlanmış ilkel yaratıklar. Sıcakta miskinleşir, soğuğu yeyince uyanır, karnı doyunca da oynaş ister, diğer tüm ilkel canlılar gibi. Tamam, o kadar da ilkel değiliz ama özümüz bu. Yani hayvanlık hamurumuzda var. Şimdi size soruyorum: Temelinde bu hayvani hisleri barındıran bir canlıdan sonsuz iyilik beklemek sizce ne kadar mantıklı?

Özetlersek; erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de insanların da birer hayvan olduğunu unutmaları, bilmemeleri veya bu gerçekliği inkar etmeleridir. O yüzden gönül verdiğiniz her insandan insanlık beklemeyin. Hayallerinizi süsleyen o melek, sizden daha ilkel çıktığında üzülürsünüz. Düşünecek olursak her iki tarafta aşağıda. Sonuçta o meleğin kanatlarına binip cennete uçmak için onu istemiyorsunuz. Niyet başka. Şimdi burada yazdırmayın o niyeti…

4. Hoşlandığını Söylüyor ama Cevap Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de tutarsız bir kızla ilişki yaşamaya çalışmalarıdır. Bu tür kızların davranış şablonlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Başlarda sizinle ilgilenirler. Sizden hoşlandığını düşünürsünüz.
  • Sonra aniden ilgiyi keserler.
  • Devamında tüm ilgiyi sizden beklerler.
  • Siz yazmadan sizinle konuşmazlar.
  • Siz muhabbeti devam ettirmek için çabaladığınızda sizden daha da uzaklaşırlar.
  • Bu duruma üzülüp ilgi vermeyi bıraktığınızda tekrar sizinle ilgilenirler.
  • Sevinip tekrar muhabbete girdiğinizde tekrar ilgiyi keserler.