2. Sayfa

Erkeklerin En Çok Yaptığı 4 Hata (2/3)

1. Sevdiğim Kızın Kankası Bir Kaşarsa Ne Yapmalıyım?

Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de iyi aile kızlarının dış görünüşüne aldanmaktır. Unutmayın, kadınların üstün kılık değiştirme yeteneği onlara fabrika ayarında gelir. Gözünüze kestirdiğiniz o iyi aile kızını gerçekten tanıyabilmeniz için arkadaş çevresine bakmanız yeterlidir. Çünkü bir insanın kişiliği, en yakın arkadaşlarının ortalamasından gelir. O yüzden bir kızın kankası bir kaşarsa, o kızın da aynı seviyede kaşar olma ihtimali yüksektir. Belki biraz daha az kaşardır.

*Kaşar: bir işte veya bir eylemde yeterli deneyime sahip olan, alanında iyice uzmanlaşmış kişi. Ayrıca düzenbaz, açıkgöz, hileci (kimse).

Yanlış anlaşılma olmasın. Kaşar derken siz ne sandınız? İçiniz fesat sizin…

Ne diyorduk? Evet, biliyorum. Muhafazakar bir ailenin el değmemiş biricik meleğine gönül vermiş olabilirsiniz. Görüntüye aldanıp bu tuzağa düşen yüz binlerce erkek var. Biraz kafanızı çalıştırın. Kız arkadaşınız bir kaşar (deneyimli kimse) olmasa bile çevresindeki kaşarlar onun kanına girecektir. Kız arkadaşınız gerçekten kaşar (deneyimli kimse) değilse bile zamanla kaşarlanacaktır. İnsan beyni her koşulda dengeyi bulmak için programlanmıştır. Sizin lafınızla arkadaşlarına rest çekerse onları kaybeder. Sizce çocukluk arkadaşları mı daha önemli, siz mi? Tabii ki arkadaşları. Belki sizi istemesi bile onlara hava atabilmek içindir. Kim bilir? O yüzden olayları biraz daha geniş çerçeveden düşünün.

Yani özetlersek, bir kızın yanında bir kaşar (deneyimli kimse) veya kezban görüyorsanız oradan kaçın. Çünkü potansiyel sevgiliniz de bunlardan biridir ya da olmak üzeredir. “Onu bu bataktan kurtaracağım!” kafasındaysanız o sizin seçiminiz. Ama ben tavsiye etmiyorum. Dünyada milyonlarca kadın varken neden böyle bir durumla uğraşasınız ki? Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de budur zaten. Etkileşime girdiği her kızı dünyalarının merkezine koyarlar ve tüm vakitlerini bu kızlara harcarlar.

2. Hoşlandığım Kız Neden Hiçbir Mesajıma Cevap Yazmıyor?

Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri de yeni tanıştığı kıza destan yazmasıdır. Birçoğunuz kadınlar konusunda çoğu şeyi öğrendiniz ama yine de kendinizi tutamıyorsunuz. Bir kadın size ne derse desin çılgınlar gibi mesajlara saldırmayın. Durum her ne olursa olsun bunu yapmayın. “Ama çok hastaymış abi!”

Evet, biliyorum. Onu gerçekten seviyorsunuz. Ama bu yaptığınız şey durumu daha da b.ka sardırıyor. Siz böyle yaptıkça o sizi zayıf biri olarak algılıyor. Kızlarla Nasıl Mesajlaşılır? konumuzda bu durumun temellerine inmiştik.

İnsan doğası diyorduk. İnsanlar genel olarak bakıldığında iyi niyetli canlılar değildir. Özellikle aymaz çoğunluk. Onlar fesattır. İyiliği tam tersi şekilde anlarlar. Gerçek iyiliği kavrayabilecek kapasitedeki insan oranı 10,000’de 1’dir ve bunların sadece %5’i kadındır. O yüzden “Canım nasılsın? Niye cevap vermiyorsun?” gibi mesajların onlarcasını bir günde yollamayın. Çünkü karşınızdaki kişinin bunu iyiye yorma ihtimali çok zayıftır. Hele ki o kızla daha sevgili bile olmamışsanız. Bu hareketiniz kendi bacağınıza muhtaç beta erkek damgası basmanızla aynı şey. Yapmayın demiyorum. Kendi seçiminiz. Dediğim gibi, yine de iyi niyetli birine rastlama şansınız 500,000’de 1 ihtimal.