Bir laptop ekranında kırılmış bir kalp resmi var.

Ciddi ilişki internette olur mu? Öncelikle netten tanıştığımız bir kızla ciddi ilişki düşünmemiz doğru mu yanlış mı? Bu konuda yeterince deneyimimiz yoksa “Bir ilişki başımıza ne gibi bir bela açabilir ki?” diye düşünürüz. Güvenlik unsurunu bir şekilde halledip kenara koyduk diyelim. Bu ilişkinin sıkıntıları yine de bitmiyor. Erkek ciddi ilişki düşündüğü zaman kadının gözünde “mükemmel bir adam” statüsüne ulaşacağını sanıyor.

Halbuki tam tersi. Kadınların ağzından çıkan şeylerle yaptıkları genelde farklı oluyor. “Keşke her erkek senin gibi olsa” derler ama başka birine aşık olurlar. O yüzden bir erkeğin hayatını kendi elleriyle karartmaması için internette ne yapacağını bilmesi gerekiyor. Özellikle de internette ciddi ilişki yaşama konusuna yaklaşımı geleceğini belirleyen büyük etkenlerden biri.

Ciddi Düşünen Erkeğin Geniş Hayal Dünyası

Bilirsiniz beta erkek hayallere yatırım yapmaya bayılır. Birgün kavuşacağı kızın hayaline sarılarak uyur. Bu adamın bir tık üstü internetten tanıştığı kızla ciddi ilişki hayali kuran arkadaşımızdır. Her türlü olasılığın lehine işleyeceği gibi geniş bir hayal dünyası vardır. Milyonlarca insan arasından tanıştığı “o özel kız” ile çok iyi anlaşacaklar. Sonra o kız bu arkadaşımıza hep sadık kalacak, sonra işler ilerleyecek. Birgün hoş bir kafede buluşacaklar. Buluştukları gün kızımız bu arkadaşı çok beğenecek ve ilişkilerini ilerletmek isteyecek. Sonra aileler tanışacak. Sonrasında bu arkadaşımızla bu kızımız ömür boyu mutluluğa erecekler.

Kardeşim o güzel uykundan uyan artık! Bu kızın başına hiçbir şey gelmediğini varsayıyorum. Etrafında dolanan çakallara da kaptırmadın diyelim, sırf internet kopukluğu yüzünden bile onu kaybedebilirsin. Abartıyor muyum sizce? Geç yazdın diye biten ilişkileri bir düşünün. Türk erkeğinin hataları madde 03‘ü hatırlayalım. Bu durumunun nedeni tamamen özgüvensizlik. Akabinde gelen asosyallik ve ağır geçen bir oneitis sendromu.