3. Sayfa

Çekici Görünmek için Erkeklere Özel 7 Etkili Çözüm (3/4)

Çekici Görünmek için Bir Hobiniz Olsun

Hobisi olan bir adam demek, belli başlı sıkıntıları aşmış insan demektir. Anlayacağınız hobi lükstür. Bir hobiye sahip olmanız için az çalışıp çok kazanmanız gerekir. Bu işin zor kısmı. Kolay kısmı ise bir hobi edinmeniz. Gerçi hobi edinecek şartları yaratacak kadar üretken ve bol kazanan biriyseniz çoktan bir hobi bulmuşsunuzdur. Yaratıcı insanlar hobilerin can dostu olduklarını bilirler. Eğer babadan zenginseniz bu olguyu gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Eğer bu durumdaysanız iyi düşünün. İçi boş bir kabukla çekici görünmek hayaldir. Her çekici erkeğin en az bir hobisi vardır. Bu hobi; sahip çıktığınız bir aile ferdi, ilgilendiğiniz bir evcil hayvan veya gerçekleştirmek istediğiniz hayaller olabilir. Eğer hiçbir şeyi umursamayan düz bir erkekseniz, bu diğer insanlar tarafından itici bulunur. Bir kadın sana “Neyle ilgileniyorsun?” diye sorduğunda “Yiyip, içip, parti vermek.” mi diyeceksin? (Gerçi onu seven de var, ama nereye kadar?)

Eğer hayatınız boşsa, birine yamanıp onun hayatına enjekte olmaya çalışırsınız. Sonrada onun sevdiği şeyleri yapmaya başlarsınız. Dolaylı yoldan kendi standartlarınızın olmadığını ona yansıtmış olursunuz. Bu yansımalar sizi son derece boş beleş bir sığır gibi gösterir. Bir hobiniz yoksa mutlaka bir hobi edinin. Daha da önemlisi bunu kendiniz için yapın, kadınlar için değil. Bir hayaliniz olsun. Hayal kurmak o kadar zor olmasa gerek.

Çekici Görünmek Zevk Sahibi Olmaktır

Koleksiyonculuk en rahat ve zevkli hobilerden biridir. Karşı tarafa sizin aslında “ne” olduğunuzu gösterir. Yani bir koleksiyon sizi vezir de edebilir rezil de. O yüzden az önce sipariş ettiğin o seksi anime figürünü kargoya verilmeden önce iptal etmelisin. Flörtünüz ile Cosplay partisinde tanışmadıysanız, anime koleksiyonunuzu gördüğünde sizin bir Lifeless Omega sanabilir. O yüzden daha elegant şeylere yönelmeye çalışın. Tekrar ediyorum, bu yine sevdiğiniz şeylerden olmalı. Hem zaten sevdiğiniz bir şey olmazsa, nasıl karşınızdaki insanla ortak noktada buluşacaksınız. Değil mi?

Çevrenizdekilerin çılgınlar gibi ağlaşmalarına bakmayın. Yıkık arabesk kültürlerini ciddiye almayın. Onlar, aslında onları o yıkıklıktan kurtaracak pozitif insanları ararlar. Onlarla beraber olmayı isterler. Kendinizi düşünün. Her saniye size dert yanan biriyle beraber olmak ister miydiniz? Tabii ki hayır. Negatif olduğunuz müddetçe sadece kadınlar değil, en yakın arkadaşlarınız da sizden uzaklaşacaktır. Bu yüzden pozitif olun.

Evet, ol demeyle olmuyor, buraya zaten onu öğrenip gelmiş olman gerekiyordu. Yazının başında listeyi vermiştik değil mi? (Üniversite hocası oldum birden, “Biliceksin kardeşim!”)

Pozitif insanlar aktiftir ve diğer insanları da harekete geçirirler. İnsanları etkilemek için değil, keyif aldıkları için muhabbete girerler. Küçük sorunlardan yakınmazlar. Çünkü çok daha büyük hayalleri vardır ve işlerini tutkuyla yaparlar. Pozitif olmak demek hayatınızın olması ve bu hayattan zevk almanız demektir. Böylece bir kıza yaranmaya kalkışmaz ya da o kıza sülük gibi yapışıp onun hayatını yaşamaya çalışmazsınız.