Şık giyimli bir adam turuncu spor arabasının kaputuna oturmuş.

Çekici görünmek dediğimde hemen aklınıza çıtır çerez uygulamalar geliyorsa yanlış yerdesiniz. Önereceğim çözümler yine emek istiyor ve yine oldukça zor. Evet, altı üstü çekici görünme taktiği vereceğim, ama iş neden bu kadar zorlaştı? Birazdan anlayacaksınız. Bazılarınız daha ilk paragraftan tetiklenecek ve evlerine dağılacak, biliyorum. En çok küfrü en yakın arkadaşınızdan yersiniz diye bir laf vardır. Evet, doğrular size küfür gibi gelebilir ama bazı şeyleri de artık anlamanız gerekiyor. Ne demişler, dost acı söyler.

Evet, şimdi yavaş yavaş bıçağı göğsünüze saplıyorum. Çekici görünmek için, daha doğrusu çekici görünebilmek için önce paranız olması lazım. Çünkü paranız yoksa birazdan sayacağım maddelerin tamamını uygulayamazsınız. Direkt oyun dışı kalırsınız demiyorum, ama kapının ağzından bakmak da pek hoş olmaz. Madem ki çekici görünmek için çeşitli yollar arıyoruz, o halde önce paramızı kazanalım, değil mi?

Paranız yoksa bir spor salona yazılmayı unutun, iyi kıyafetler giymeyi de. Züğürt biriyseniz kaliteli bir saç tıraşı bile bütçenize zarar verebilir. Dolayısıyla önünüzdeki kilitleri açabilmek için önce paranız olmalı. Bir yolculuğa katılmak istiyorsanız önce biletinizi almalısınız. Bu bilette tabii ki para. Velet gibi görünmemek için iyi giyinmeniz gerekiyor. Bunu kimse inkar edemez. Ayrıca zinde bir vücut, estetik yüz hatları ve fiziksel kusurların tedavisi için de ciddi harcamalar gerekebilir. Lojistik altyapıyı da unutmayalım. Eğer paranız yoksa daha yolun başında hayaller suya düşüyor.

Anlayacağınız bu yazıdaki senaryoyu yaşayabilmeniz için Çekici Bir Erkek Nasıl Olur? makalesindeki zorlu testleri çoktan geçmiş olmanız gerekiyor. Orada çekicilik kavramının temelinden bahsetmiştik. Şimdi de birkaç tamamlayıcı unsurlardan bahsedeceğiz. Kabaca tabir edersek, bu makale işin cilası olacak. Yani bir nevi ektiklerimiz nasıl biçilir makalesi.

Maskülen Görünmek için Sakal Bırakın

Çekici görünmek için imdadınıza yetişen en ucuz şey sakaldır. Sakal, her çağda ve her dönemde varlığını korumuştur. Sakal, her daim erkeğin erkeksi gücünü simgelemiştir. Günümüzde de birçok kadının sakala olan düşkünlükleri gözden kaçmaz. Geçenlerde çene ve boyun estetiğinin bir erkek için ne kadar önemli olduğunu Boyun Egzersizleri konusunda detaylandırmıştık. Buradan edindiğiniz bilgileri uygulayıp sonuç alamamış olabilirsiniz. Çünkü en az iki ay süren uzun bir süreç. Ayrıca seyrek sakal problemi de yaşıyor olabilirsiniz. Sorunlar bitmez ama üzülmeyin. Katil kapitalizmin kozmetik sektörü imdadınıza yetişecek. Sakalınızı yeniden çıkaracak sayısız serum ve kürler var. O da olmadı, işiniz uzman cerrahlara kalıyor. Tabii ki bıçak altına yatmak en son çare, önce sağlıklı sakallara kavuşmayı denemek en mantıklısı.

Çeneniz yapılı görünmüyor mu? Asimetrik bir suratınız mı var? Akne problemi mi yaşıyorsunuz? O halde sakal bırakın. Sakal uzatmak, yüzünüzdeki kusurları çabucak örteceğinden, asimetrik görüntünüzü ve akneleri bir çırpıda gizleyecektir. Ayrıca uzun sakal, güçlü görünmeyen çenenizi de daha yapılı gösterecektir. Sağlıklı uzayan sakallarınız varsa şans sizden yana. Anında çekici görünmek sadece birkaç makas darbesine bakar. Usta ellerde yapılan sakal tıraşınızla, aylarca çalışılmış çene kaslarının ürkütücü görüntüsünü taklit edebilirsiniz. Boyun egzersizleri konusunda bahsettiğimiz estetik algısına sahipseniz, çekici olmak o kadar da zor değil.

Son zamanlarda üçüncü dalga feminizm ve bu-ne-diyor.com gibi kanallar vasıtasıyla maskülinite ayaklar altına alınıyor. Sonuçta onlar da işlerini yapıyor. Siz gerçeklere odaklanıp işinize baktığınız sürece zararsızlar. Eğer birgün canları sıkılır da sakalı yok etme kararı alırlarsa, inanın bana bunu başarırlar. YouTube trendlerde devamlı sakallı eşcinsellerin programlarını izlemek zorunda kalırız. Kimse onlara dur diyemez. Birgün bir de bakmışsınız, gür sakallı olmak eşcinsel olmakla bir tutulmaya başlanmış. Neyse ki o kabus henüz gelmedi. Şuan için aktif olan kadın yazarlar da bizim tarafımızda. Ama bu sefer de aralarından bazıları, işi iyice abartıp “Sakalsız adam mı olur?” şeklinde beyanatlarda bulunuyorlar.