Gülüşüp eğlenen kızlı erkekli bir arkadaş ortamı.

Çekici erkek nasıl olunur? Hemen anlatalım, “madde bir! önce saçlarımızı düzeltelim, saç bakımı çok önemlidir” Beyler böyle bir şey yok. Bu tür içerikleri gördüğünüz yerden toz olun. Neden mi? Bakın, biz çok madde madde tanımlar yaptık. Örneğin Türk erkeğinin hataları gibi. Belirli olan şeyleri madde madde tanımlayabiliriz. Onlarda bile yüzde yüz isabetli olamayız. Saçınıza önem verin dersin ama okuyan adam kel. Kel ve karizmatik adamlar da oluyor. Bunlar saçmalıktan ibaret.

Saçmalık severler “şunedio, bunediyo” tarzı sitelere gidebilirler. Kalanlarla biz devam edelim. Oturmuş kurallarda bile bu tür maddeler tam tutmuyor. Şimdi bunu kadının düşünce yapısına vurun. Sonuç ne çıktı: sonsuz maddeler… Yani özet geçersek her şeyin taktiğini listeleyebiliriz ama kadınlarda bu iş yürümez. O zaman çekici erkek nasıl olunur, nasıl dikkat çekici olunur, ne yaparsak kadınlar bizi beğenir? Bunlardan önce çekicilik nedir? Onun altyapısı nelerdir, öğrenelim.

Çekicilik Nedir?

Çekicilik nedir dersek onun da spesifik bir tanımı yok. Genel gözlem şu: Erkek olsun kadın olsun fark etmez. Bir insanın yanında rahatsız olmuyorsak, güvende hissediyorsak, bir şeyler anlatmak için çekinmiyorsak ve onu zevkle dinliyorsak o erkek veya kadın çekicidir. Çekici erkeğin özelliklerini inceleyelim. Evet liste yapıyoruz. Ama bu liste başka listeye benzemez. Sizi mutlu edecek, yapımı kolay çıtır çerez liste değil bu. Bu maddeleri gerçekleştirebilmeniz belki de yıllarınızı alacak. Ama gerçekler bunlar:

Çekici Erkeğin Özellikleri Nelerdir

  • Çekici adam ana dilini çok düzgün konuşur. Konuşmasındaki tonlamalar, kelimeleri telaffuzu mükemmeldir. Herkes durup hayran hayran bir şeyler anlatsın da dinleyelim diye beklerler.
  • Boş boş konuşmaz. Düzgün konuşmak dedik ya hani, o konuşmalar boş değildir. Her zaman bilgiyle desteklenen, sorulduğunda kaynak gösterilebilen konuşmalardır.
  • Haklı olduğu konuları üstelemez, haklı bile olsa oradaki insanları üzecek şeyler yapmaz. Bir konuda yanlış konuştuğunuzda sizi ortamda rezil ederek prim kasmaz.
  • Dağ gibi bir adam bile olsa son derece kibardır. Ondan beklenmeyecek derecede kibardır hatta. Seni ikiye bölecek güçte bile olsa sinirlendiğinde bir ayıya dönüşmez.
  • Çekici adam genel olarak komiktir. Durum komedisine yatkındır. Yani bir tane betayı kurban seçip gece boyu onunla dalga geçmez. Anlattığı şeyler ilginç ve komiktir.
  • Yanında bulunduğunuz zaman sizi güldüren, bilgilendiren yararlı birini görürsünüz. Arkadaş olmak istersiniz. Hemcinsiniz olsa bile onu kendinize rakip olarak görmezsiniz.
  • Çekici erkeğin en gizli sırrı başkalarının düşüncelerine önem vermesi ve onun sevdiği şeylerden konuyu ilerletmesidir. Aslında ondan çok siz konuşursunuz ve onun ne kadar hoş sohbet biri olduğunu düşünürsünüz.

Sonuç olarak bunları başarabilmek için nasıl bir kafa yapısında olmalıyız?