2. Sayfa

Alfa Erkek (2/2)

Alfa Erkeğe Duyulan Gizli Nefret

Bazı insanlar bu alfa tanımına ilkellikten dem vurarak itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Sunduğu argümanlara göre “İnsan artık bir hayvan değildir” ve “İnsan hiç hayvan olmadı ki alfa olsun” şeklindedir. Önceden söylediğimiz gibi insan aslında hayvandır.

Her hayvan kadar vahşi ve bencildir. Eğer tüm hayvani özelliklerimizden sıyrılmış olsaydık tecavüz, cinayet ve hırsızlık suçları tamamen son bulurdu. Her insan birbiriyle uyum içinde yaşarlardı ve VE! kendilerine bir lider arayışına girmezlerdi.

Bu lider bir takım kaptanı olur, bir siyasi parti lideri olur fark etmez. İnsanlar kendilerine mutlaka bir lider seçmek durumundadır ki işler sorunsuzca yürüsün. Alfa, beta ve sigma gibi kavramları inkâr eden bir grup insanı bir araya toplayın ve bunlara ekip çalışmasıyla bir proje çıkarmalarını söyleyin. Her kafadan ayrı bir ses çıkar ve iş tamamlanamadan ayrılıklar çıkar. Ama grup lideri olan ekip işi teslim etmiştir bile.

Alfa erkeğe karşı haklı haksız nefret olabilir. Daha önceden bahsettiğimiz “p.ç erkek” tabirini hatırlayalım. Buradaki “p.ç erkek” hep alfa olarak biliniyor, ama yanlış. Burada hatırlamamız gereken şey şu: Her bencil kötü erkek alfa olamaz, ama bir alfa insanlara kötülük yapmaya başlayabilir. Bu tutumunun mükafatı olacaktır. Yavaş yavaş bir sigma akabinde de betaya evrilme süreci olacaktır. Çok can yakıp evleneceği kız tarafından tekmeyi yiyen eski alfalar vardır. Bunu önceden sızlattığı kalplerin günahı yüzün yaşadıklarını düşünürler. Bu “p.ç erkek” sendromu olan erkekler yaşlanacaklarını unuturlar genelde. Üstüne de kötü alışkanlıkları vardır. Tam tersi alfalar sağlıklarına çok dikkat ederler. Yaptıklarının ve yapacaklarının sonuçlarını bilirler.

Alfa Erkeği Karalayınca Elimize Geçenler

Benim size kişisel tavsiyem şudur: Bir kişi bir şeyi aşağılıyorsa ilk önce o kişinin kim olduğuna bakmak lazım. Benim Ali Ağaoğlu’nun yaptığı bir yatırımı eleştirdiğimi düşünün. “Ulan sen kimsin? Kazandığın para ne ki adamı eleştirebiliyorsun?” dersin haklı olarak. Kadına yalakalıkla bir şey elde etmeye çalışan, başkalarının görüşlerini savunan vizyonsuz bir beta, alfayı eleştirse ne olur?

Tekrar uyandırayım. Biz burada örnek verirken betayı gömme derdinde değiliz. O zaten kendi kendini batırıyor. Bizim bir şey yapmamıza gerek yok. Benim anlatmak istediğim olaylara geniş açıdan bakmak. Büyük resmi görüp kavramak. Olayın bilincinde olup bunu kabullenmek. Evet var böyle bir şey ve biz bunun için ne yapmalıyız. Oturup ağlaşmak dışında yapacağımız şeyleri düşünmeliyiz. Sabah akşam alfayı aşağılayın, yazın sözlüklere. Sonuç?

Bunları söyledikten sonra “ee kardeş ne yapalım?” diyen son kaleleri vardır. Çok tutarlı argümanlar sunduğunuz bir topluluk cevap veremeyip birbirine boş boş bakındıkları zaman topluca şu soruyu sorarlar: “e napalım? Sen bize söyle o zaman.” Gördünüz mü şimdi alfayı betayı. Bu adamlar demin “alfa mı olur ya” diyen tiplerdi. Şimdi kendilerine çoban arıyorlar. Olay tamamen bu arkadaşlar. Hala ilkeliz, hala vahşiyiz, hala benciliz ve kendimizi bir çobana teslim etme eğilimindeyiz. Çünkü bize düşünmek, karar vermek ve uygulamak zor geliyor. O yüzden şu alfaları artık itin şeyine sokmayı bırakmanız lazım.

Kadının Gözünden Alfa Erkek

Dünyanın çoğunluğunda kadınlar her zaman daha değerlidir. Sonuçta erkeği türlü sınavlara sokan ve kabul eden, cinselliği başlatan kadındır. Kadının bu ruh halinde olması ve talebin fazlalığıyla kendini tanrıça gibi hissedişi normal. Artık bunu herkes biliyor. Erkeğin kadından taleplerini biliyoruz. Yazmaya gerek yok. Peki ya kadının talepleri?

Bir kadının gözünden bakarsak; cinselliğe aç, sevgiye muhtaç bir erkek sürüsüne gelecek kriterlerin sınırı yoktur. En zorlu yetenek sınavlarını, memurluk sınavını, Y.G.S. yi unutun. Bunların hepsini toplasanız çocuk oyuncağı kalır kadının uygun erkek kriterlerinin yanında. Çünkü bir yanda sonu gelen bir sınav var diğer yanda sonsuzluk var.

Şimdi soralım kendimize. Peki neden böyle? Burada matematik devreye giriyor. Büyük bir kısmın elenmesi lazım. Fit, kaslı, yakışıklı, varlıklı ,toplum tarafından sevilen ve kadınların istediği alfayı bulmak için tüm bu acımasız sınavlar. Eğer bunların biri bile yoksa sizde o kadın için sınav kağıdınız bile yok demektir. Tabi şu demek değil ki hiçbir kadın için şansınız yok. O bambaşka bir konu.