1. Sayfa
Ormanda bir kurt uluyor.

Alfa erkek özelliklerinin doğuştan geldiği, sonradan kazanılamayacağı söylenedursun, çevrenin bu karakteristik özelliğin gelişiminde etkisi oldukça fazladır. Biri size gelip alfa olamazsın, o tamamen genlerle alakalı derse kafanıza takmanıza gerek yok. Buna inanmanızı isteyen şahıs sizi de kendisi gibi dibe çekmeye çalışan bir beta olabilir. Babasından her gün dayak yiyen çocuk sorunsalıyla onların bu söylediklerini direk çürütebilirsiniz.

Bir çocuk düşünün her gün tokatlanıyor, aşağılanıyor. Başka bir baba oğlunu yüreklendiriyor, başarılarını övüyor. Her ne kadar genetikte olsa bu çevre koşullarıyla durum dayak yiyen çocuğun aleyhine olacaktır. Evet, genetik faktörler de önemli, biliyoruz. Ama eli ayağı yerinde ve sağlıklı olan erkekleri hayata küstürmeyin. Şimdi tanımımıza dönelim. Alfa erkek nedir?

Alfa Erkek Nedir?

Sürünün lideri, avlarda aslan payını alan ve dişilerin ilk tercihi olan erkeğe alfa erkek denir. Tanımlar çoğaltılabilir, gücü elinde tutan erkek alfa erkektir ya da fiziksel ve zihinsel olarak grubun en üstünü alfadır diyebiliriz. İnsanların milyonlarca yıllık evriminden beri bu iş böyle devam etmekte. Günümüzde bile bu ilkel genetik kodlamalar ve çevresel faktörler geçerliliğini korumakta. Sözlüklerde ve sosyal medyada “p.ç erkek” diye tabir edilen tür ile alfayı karıştırmayın. Gelelim alfa erkeğin özelliklerine.

Alfa Erkeğin Özellikleri

  • İşlerin yürüyebilmesi için seçilen liderdir.
  • Doğuştan alfa, veya sigma erkekten aktifleşerek terfi etmiş olabilirler.
  • Değişmeyen tek şey değişimdir ve bir alfa da yavaş yavaş sigma ve betaya doğru kayabilir. Uzun süre zorbalığa maruz kalırsa bir omegaya bile dönüşebilir.
  • Alfa erkek nadir bulunandır ve kadınların ilk tercihidir.
  • Fiziksel olarak ve mental olarak sağlıklıdır ve sağlığını korumayı bilir.
  • Kararlıdır kafasına koyduğunu yapabilir.
  • Centilmendir ve prensip sahibidir.
  • Çevre tarafından onay verilmiştir.
  • Dosta güven verir, düşmana korku salar.
  • Hırsları yüzünden ağzı yanan kadınlar ve beta erkekler tarafından nefret edilir.

Alfa Erkeğe Duyulan Gizli Nefret

Bazı insanlar bu alfa tanımına ilkellikten dem vurarak itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Sunduğu argümanlara göre “İnsan artık bir hayvan değildir” ve “İnsan hiç hayvan olmadı ki alfa olsun” şeklindedir. Önceden söylediğimiz gibi insan aslında hayvandır.

Her hayvan kadar vahşi ve bencildir. Eğer tüm hayvani özelliklerimizden sıyrılmış olsaydık tecavüz, cinayet ve hırsızlık suçları tamamen son bulurdu. Her insan birbiriyle uyum içinde yaşarlardı ve VE! kendilerine bir lider arayışına girmezlerdi.